П’ятниця, 21 Червня, 2024

Як змінити частоту оновлення дисплея в Windows 11

Протягом багатьох років частота оновлення комп’ютерних дисплеїв постійно зростала, особливо для ігрових моніторів. У 2022 році Asus представила монітор із неймовірною частотою оновлення 500 Гц, що є швидшим, ніж більшість людей могли собі уявити. Але іноді вам насправді не потрібні божевільно високі частоти оновлення, оскільки вони споживають набагато більше енергії, ніж потрібно. На щастя, Windows 11 дозволяє легко змінювати частоту оновлення монітора або вбудованого дисплея.

Перш ніж перейти до налаштування, варто зрозуміти концепцію частоти оновлення монітора. Частота оновлення, яка зазвичай вимірюється в герцах (Гц), визначає, як часто монітор оновлює зображення, які він відображає. Навіть із нерухомими зображеннями монітори постійно оновлюють своє зображення.

Один герц означає, що дисплей оновлюється або принаймні оновлюється раз на секунду, тому монітор із частотою 500 Гц оновлює своє  зображення 500 разів на секунду. Вища частота оновлення дозволяє рухам і анімації виглядати природніше та плавніше, тоді як низька частота оновлення може призвести до ривків зображень. Більшість дисплеїв, особливо неігрових, мають частоту оновлення 60 Гц, але щоб зображення було якомога плавнішим, ігрові монітори зазвичай дотримуються частоти від 144 до 240 Гц.

Однак вищі частоти оновлення — це палиця з двома кінцями, оскільки чим швидше монітор оновлює своє зображення, тим більше енергії йому потрібно. Це може не мати великого значення для моніторів, підключених до розеток, але ноутбуки, які постійно працюють з високою частотою оновлення, швидше розряджатимуть свої батареї.

Деякі ноутбуки можуть автоматично перемикати частоту оновлення, коли їх від’єднано від мережі, але якщо ваш не може, ось як можна змінити частоту оновлення дисплея в Windows 11.

Коли ви виберете частоту оновлення, ваш монітор використовуватиме її для всіх програм.

Як змінити частоту оновлення в Windows 11

Змінити частоту оновлення монітора в Windows 11 насправді є простим процесом, і зазвичай це можна зробити в меню налаштувань. Ось як це працює:

 • Відкрийте меню «Пуск» і натисніть « Налаштування» .
 • Клацніть розділ «Система» (якщо він не відкривається за замовчуванням), а потім виберіть «Дисплей» .
 • Натисніть Розширений дисплей , щоб переглянути інформацію про підключені монітори.
 • Параметри відображення Windows 11 із виділеним параметром розширеного відображення
 • Якщо у вас більше ніж один дисплей, виберіть, який дисплей потрібно налаштувати.
 • Розширені налаштування дисплея Windows 11
 • Під інформацією про дисплей клацніть спадне меню поруч із пунктом Вибрати частоту оновлення . У цьому прикладі монітор підтримує діапазон від 50 Гц до 144 Гц, але доступні параметри можуть відрізнятися.
 • Вибір частоти оновлення дисплея в налаштуваннях Windows 11
 • Виберіть параметр, який ви хочете використовувати, і він буде застосований автоматично.
 • Windows попросить вас підтвердити свій вибір. Натисніть Зберегти зміни протягом 15 секунд, щоб підтвердити нову частоту оновлення. В іншому випадку монітор автоматично повернеться до попередніх налаштувань.

Динамічне оновлення частоти

Однак навіщо погоджуватися на одну частоту оновлення, коли можна мати кілька? У Windows 11 представлена функція динамічної частоти оновлення (DRR), яка автоматично змінює частоту оновлення монітора залежно від того, що ви робите. Якщо ви хочете скористатися перевагами DRR, виконайте такі кроки:

 • Відкрийте меню «Пуск» , а потім натисніть « Параметри» .
 • У розділі «Система» (який, імовірно, відкриється за замовчуванням), виберіть «Дисплей» .
 • Натисніть Розширений дисплей , щоб переглянути інформацію про підключені монітори.
 • Якщо у вас більше ніж один дисплей, виберіть, який з них ви хочете налаштувати.
 • Біля параметра «Вибрати частоту оновлення» виберіть «Динамічний» , якщо доступний. Якщо цей вибір не відображається, ваш монітор не підтримує цю функцію, і вам доведеться вибрати певну частоту оновлення.

Після активації DRR вам більше не доведеться турбуватися про зміну частоти оновлення. Залежно від виробника вашого ПК, ви можете змінити частоту оновлення в налаштуваннях драйвера дисплея або за допомогою програми, але зазвичай простіше використовувати вбудовані системи Windows 11.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися