Неділя, 14 Квітня, 2024

5 видів шахрайств для зв’язку 2,5G та 3G

Сьогодні – міжнародний день безпечного інтернету, і експерти МТС пропонують дізнатися, як зловмисники намагатимуться захопити наші приватні дані та гроші. Оператор склав рейтинг найпопулярніших схем омани:

  • соціальний фрод – за допомогою різноманітних хитрощів шахраї змушують абонентів добровільно виконувати дії, які призводять до втрати грошей;
  • вірусні SMS-атаки – за допомогою розсилки повідомлень, які містять шкідливий код, через SMS, месенджери, електронну пошту зловмисники заражають програмне забезпечення пристроїв користувачів, змушуючи їх поширювати вірус далі на всю базу контактів, що зберігається у пристрої;
  • створення ботнетів, мереж заражених комп’ютерів, якими можна керувати віддалено. До мережі можуть входити десятки тисяч заражених шкідливим ПЗ комп’ютерів. Кіберзлочинці використовують їх для DDoS-атак, а також масового поширення спаму;
  • шахрайства з банківською карткою – сучасні телеком-технології роблять інтернет-платежі більш доступними і масовими. Тому все більш актуальними стають спроби отримати PIN-код та CVV-код банківської картки, пройти ідентифікацію при платежі за допомогою дубліката SIM-картки, а також «перехопити» персональну інформацію при інтернет-платежі на незахищених сайтах;
  • діти в мобільному інтернеті – для мобільного та інтернет-шахрайства, спрямованого на дітей, використовується такий самий інструментарій, що і для «дорослих» афер. Однак злочинам, спрямованим на дітей, варто відвести окрему категорію, оскільки діти є найбільш активними користувачами мобільного інтернету і разом з тим – найбільш вразливою категорією через брак життєвого досвіду.

Україна входить до десятки країн за кількістю жертв кібератак і за кількістю їхніх джерел. І минулий рік став роком протидії шахрайству в «МТС Україна»: упродовж нього компанія активно та оперативно інформувала абонентів про загрози, а також про послуги для безпечного зв’язку.

У рамках програми фахівці МТС захистили абонентів від понад 10 вірусних атак, які розповсюджувалися за допомогою SMS-розсилки. Найвідомішою такою атакою став SMS-вірус у вересні 2014 року. Користувачі отримували SMS зі знайомого або незнайомого номера з текстом: «Привіт :) Тобі фото: https: // …». Після зараження вірус відправляв SMS по адресній книзі жертви.

У 2014 році «МТС Україна» також впровадила систему захисту і протидії крадіжки конфіденційної інформації в «МТС Україна». У січні 2015 року завершила впровадження інтелектуальної системи захисту персональних даних клієнтів.

Протягом року «МТС Україна» оновлювала інформацію для абонентів у сфері інформаційної безпеки. Актуальні і прості «Корисні поради безпечного інтернету» допомогли абонентам знайти рекомендації фахівців з різних аспектів безпеки в інтернеті.

 

1 коментар

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися