Середа, 19 Червня, 2024

Цікаві факти та тенденції мобільних комунікацій

Нещодавно у Києві відбулася 5-а медіаконференція Future Lab: Reinvent Ukraine, учасником якої став директор Київського територіального управління «МТС Україна» Дмитро Пономаренко. На ній він представив доповідь «Світові тренди в індустрії мобільних комунікацій», яка розкриває стан телекомунікаційної галузі сьогодні та завтра.

Теперішнє

Сьогодення неможливо уявити без мобільного інтернету. Із 7 млрд жителів Землі більше 5 млрд користуються мобільними пристроями, 25% з них використовують мобільний інтернет.

Мобільний зв’язок важливіше грошей і правил особистої гігієни. Судіть самі: у світі 3,5 млрд людей користуються зубними щітками, і при цьому налічується 6 млрд активних SIM-карток. У середньому людина помічає втрату гаманця через 6 годин, а втрату смартфона через 68 хвилин.

Мобільний інтернет і портативні пристрої змінюють світ. Візьмемо, наприклад, релігію, одну з найбільш канонічних областей людського життя, і подивимося на виступ Папи Римського. 10 років тому люди вітали Папу, піднімаючи руки догори. Зараз же люди піднімають смартфони та планшети, на які фотографують/записують промову Папи і діляться з друзями в соцмережах.

Сьогодні абоненти все більше уваги приділяють пересиланню даних. Наприклад, користувачі смартфонів у Великобританії витрачають на дзвінки та SMS менше 30% часу, проведеного з апаратом, інші 70% часу – користуються інтернет-сервісами (браузінг, соцмережі, пошта).

Сьогодні кількість мобільних пристроїв перевищує кількість людей. Починається ера «Інтернету речей» (Internet of Things): 12 млрд людей, процесів і пристроїв вже підключені до інтернету, а до 2020 року до мережі будуть підключені більше 50 млрд речей.

Інтернет приводить до переосмислення і змінює споживчі звички. Проілюструвати це можна на прикладі знайомств: у США близько 70 тис. барів/нічних клубів, а в мобільному сервісі Tinder щодня відбувається 800 млн свіпів (лайків і дислайків фотографій з метою знайомства), з них 11 млн збігів (взаємних симпатій користувачів).

У світі активно мобілізуються різні індустрії. Яскравий тому приклад банківська сфера. У минулому столітті банки закликали клієнтів заводити ощадні книжки і зберігати гроші в ощадкасі. У XXI столітті настала і швидко розвивається ера інтернет-банкінгу.

Проникнення та продажі смартфонів і планшетів ростуть з року в рік. Кількість користувачів смартфонів зросла до 30% (315 млн штук) станом на кінець 2013 г. Продажі планшетів вище, ніж ПК і ноутбуків, у 2013 р. +52% рік до року. За прогнозом IDC, до 2018 р. у світі буде продано в 6 разів більше смартфонів, ніж комп’ютерів.

Смартфон завжди поруч: 147 хвилин у середньому на день користувач витрачає на смартфон, 140 разів перевіряє його, близько 90 секунд відповідає на одне SMS. Страх залишитися без мобільного і бути відрізаним від зовнішнього світу породив таку хворобу, як номофобія (від англ. No mobile phobia).

Додатки практично витіснили браузери. Тільки 14% західних користувачів використовують браузери для доступу в інтернет з метою вирішення споживчих завдань. Решта 86% користуються додатками (з них найпопулярніші 32% – ігри, 17% – Facebook). Доступ в інтернет з мобільних пристроїв стрімко збільшується (25% на кінець 2013 р. проти 14% роком раніше).

Майбутнє

За оцінками експертів, у 2018 р. кількість користувачів 3G перевищить 5 млрд осіб. 3G – це стрибок швидкості, яку неможливо не помітити. Наприклад, один епізод популярного серіалу «Теорія великого вибуху» в мережі 2G завантажується 10 годин, в 3G – 12 хв., у 4G – 2 хв.

3G зв’яже більшість галузей і підвищить ефективність бізнесу в кожній (охорона здоров’я, освіта, торгівля, транспорт, ін.). Зміни в секторі охорони здоров’я вже сьогодні можна побачити на прикладі нашого проекту «Мобільна медицина», який об’єднує віддалену діагностику, взаємодію та навчання медиків, і який спрямований на розвиток телемедицини в Україні шляхом об’єднання медичного досвіду та сучасних телекомунікаційних технологій.

3G утворює нову інформаційну екосистему (хмарні сервіси, мобільні платежі, розпізнавання об’єктів, мобільне відео та ін.). Наприклад, хмарні сервіси – зручний доступ до даних, робота з ними, зберігання, обмін, синхронізація та ін. – стануть важливим чинником для використання передачі даних абонентами і драйвером збільшення обсягу трафіку.

Відеоконтент, як найбільш вимоглива до якості сфера пересилання даних, стане найбільш значущою складовою зростання трафіку і основою для зростання мобільної реклами. За прогнозом Ericsson, до 2018 р. 50% мобільного трафіку забере відеоконтент (зараз 35%). За рахунок зростання відеостріму істотно зросте частка мобільної реклами в переглядах на YouTube, online-іграх та ін.

3G відкриє двері в нову епоху розвитку «Інтернету речей». Зараз світ перебуває на першій хвилі цієї епохи, яку можна охарактеризувати як «Персоніфіковані додатки». На другій хвилі інтернет речей поглине всі індустрії, а на третій – створить інтернет-громадськість і повсюдне підключення до мережі.

Еволюція пристроїв і користувальницьких інтерфейсів відбуватиметься в декількох напрямках: зростання продуктивності смартфонів і поліпшення технічних характеристик, підключення до мережі автомобілів, розумні будинки, поява інтернет-пристроїв для носіння, підключення речей (зубних щіток, чайників, ін.), інтуїтивна компутація – поява нових інтерфейсів: розпізнавання жестів, голосу, рухів очей. Окремого напрямку удостоїться розвиток автомобільних інформаційно-розважальних систем, зокрема, поява автомобілів на iOS і Android, автомобілів з автономним управлінням.

У технологічному плані в майбутньому нас чекає подолання фізичних «бар’єрів», зокрема, збільшення трафіку в десятки тисяч разів, стократне збільшення кількості пристроїв, зниження затримки до 1 мс, зниження вартості терміналів М2М і збільшення їхньог терміну роботи без підзаряджання до 10 років, збільшення швидкостей дротового інтернету до 10 Гбіт/с і повсюдна присутність мобільних швидкостей до 100 Мбіт/с.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися