Субота, 15 Червня, 2024

Машини спілкуються заради здоров’я

Розвиток М2М-рішень приводить до того, що раніше здавалося б абсурдом чи фантастикою. Наприклад, чим більше спілкуються машини, тим більше виживають люди. А це вже реальність, і практика Vodafone це підтверджує.

Про те, як міжмашинне спілкування – саме це означає скорочення М2М – допомагає хворим жити та одужувати, можна було почути в п’ятницю на форумі інноваційних технологій InnoTech Ukraine. Там керівник департаменту бізнес-ринку Vodafone Україна Леонід Полупан навів приклади того, як у медицині працюють рішення від Vodafone. Ми ж коротко переповідаємо про це.

Спочатку Полупан показав, як у світі розповсюджується М2М, зокрема – у галузі охорони здоров’я. Тенденції вражають, і наочно це можна побачити зі слайду презентації:

В Україні Vodafone веде проект «Телемедицина». У ньому компанія об’єднала 40 медичних закладів різного рівня по всій країні в єдину мережу, загальна довжина якої перевищує 30 тис. км. Завдяки їй українські лікарі можуть швидше та ефективніше лікувати. Як?

По-перше, медики можуть безпечно обмінюватися конфіденційною інформацією хворих – мережа захищена від втручання технологіями VPN. Надіслати колегам дані про стан здоров’я пацієнта, щоб більш кваліфіковані спеціалісти з іншого міста поставили точніший діагноз, – це вже не проблема.

По-друге, лікарі можуть влаштовувати відеоконференції і так консультувати один одного, давати поради та рекомендації. Завдяки цьому хворі в регіонах можуть отримати допомогу від більш досвідчених столичних лікарів.

По-третє, такі відеоконференції дозволяють фахівцям давати лекції дистанційно. І так краще навчати студентів – майбутніх лікарів.

«Часто хворих з регіонів – і ними часто є діти – направляють до столиці, де отримують більш фахову допомогу, де й технології кращі. Але в таких випадках лікувати потрібно швидко – мова йде не про дні, а про години. І поки клієнт прибуває до медичного закладу, вся інформація про нього передається по мережі до відповідних лікарів, і до, скажімо, операції вже все готово», – навів приклад Полупан.

Він розповів про практики Vodafone в інших країнах. Так, у Європі компанія Philips встановила в публічних місцях 1,3 млн дефібриляторів. Це допомагає врятувати багато життів, адже коли йдеться про серцеві напади, важлива кожна хвилина, і відповідні пристрої повинні бути під рукою.

Питанням, з яким зіштовхнулася Philips, виявилася необхідність постійно відстежувати стан дефібриляторів. Тому що якщо вони були пошкоджені чи в них розрядилася батарея, то на них уже не можна покластися.

М2М-рішення від Vodafone під назвою SmartConnect допомогло відстежувати необхідні параметри пристроїв та давати сигнал про необхідність виїзду техніків. Завдяки цьому можна ефективно контролювати всі дефібрілятори.

Ще один напрям, у якому М2М ефективно піклується про здоров’я, – це догляд за людьми похилого віку. Ми вже писали про схожий проект в Україні – «Життя 24», але Полупан навів приклад американської компанії Live!y. Вона надає обладнання, яке оснащено датчиками, а ті відстежують, що роблять чи не роблять старі люди. Це можуть бути сенсори у квартирі, у шафах, браслети. Завдяки їм можна отримати інформацію про те, як почувається пацієнт. І в разі, якщо йому зле, спеціаліст дізнається про це дистанційно. Тоді він може зв’язатися з пацієнтом, проконсультувати його чи викликати йому швидку. А інформацію від датчиків до центральної системи передає рішення від Vodafone.

Схожим чином працює й індійський проект DiabetaCare. У ньому фахівці дистанційно в режимі реального часу відстежують рівень цукру в крові діабетиків, і в разі необхідності можна швидко відреагувати: подзвонити хворому та направити його до найближчого лікаря. Дані про рівень цукру в крові також передаються до центру з датчиків через М2М-рішення від Vodafone.

«В Україні ми також готові впроваджувати досвід, який отримали в усьому світі. Ми готові співпрацювати, щоб пришвидшити реагування, щоб мінімізувати людський фактор, забезпечити аналіз і логістику. Щоб зрештою ваша робота була ефективнішою, щоб ви могли більше врятувати людей», – звернувся Полупан до присутніх медиків і тим самим завершив свій виступ.

 

 

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися