На 21-му кілометрі Дніпровського шосе почнуть випробування 5G та інтернету речей

За словами міністра інфраструктури, Україна є серед топ-10 країн Світу, які випробовують мережу 5G

Міністерство інфраструктури провело нараду щодо пілотного проекту «Інтернет речей на дорогах на базі технології зв’язку п’ятого покоління 5G». Тестовою ділянкою обрали 21-кілометр Дніпровського шосе, на якому розгорнуть інфраструктуру для контролю безпеки дорожнього руху, моніторингу руху та аналізу транспортних потоків. Спершу зібрані дані передаватимуться по 4G, але вже у другому півріччі планується перехід на 5G.

Проект поділено на 3 стадії:

  1. Пілот, в рамках якого на окремій ділянці дороги (21-ий кілометр Дніпровського шосе) протягом двох місяців будуть тестувати технологію Інтернету речей та збирати статистичні дані за допомогою мереж LTE, і згодом – за допомогою зв’язку п’ ятого покоління 5G.
  2. Розширений пілот, в рамках якого проект розширять для покриття окремо взятої траси.
  3. Повномасштабний проект, який передбачає покриття новітніми технологіями всіх автомобільних доріг України міжнародного значення.

За словами міністра інфраструктури, Україна є серед топ-10 країн Світу, які випробовують мережу 5G. Це нові технології, які відкривають нечувані можливості, порівнюючи з усіма іншими стандартами. Для порівняння, ще в 2015 році Україна відставала в телеком-галузі на 15 років, але з запуском 3G цифру скоротили до 8 років. Поширення мереж 4G LTE майже ліквідувало відставання. При цьому розгортання комерційних мереж 5G у світі лише починається і масово заплановане з 2020 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я