Підсумки Vodafone за 2018 рік: найактивніші інтернет-користувачі та рекордні інвестиції

Активне споживання стимулювали вигідні тарифи, які Vodafone запропонував у 2018 році

Vodafone поліпшив основні фінансові показники за результатами 2018 року. Виручка компанії в 2018 році збільшилася в порівнянні з 2017 роком на 8% і склала 12,9 млрд грн. Vodafone досяг значного зростання операційної ефективності в 2018 році: показник OIBDA збільшився на 33,5% в річному численні і досяг 6,9 млрд грн. Маржа OIBDA збільшилася на 10,2 п.п. в порівнянні з 2017 роком – до 53,8%. Чистий прибуток компанії в 2018 році знизився на 18,1% і склав 1,8 млрд грн, скорочення відносно минулого року пояснюється збільшенням витрат внаслідок активного розгортання мереж 4G і 3G.

Основною причиною збільшення доходів Vodafone стало зростання кількості data-користувачів і споживання послуг передачі даних. Клієнти Vodafone за результатами 2018 року виявилися найбільш активними інтернет-користувачами – в середньому дата-клієнт Vodafone використовує 3,2 ГБ трафіку на місяць. У минулому році клієнти Vodafone використовували в два рази більше трафіку, ніж роком раніше.

Активне споживання стимулювали вигідні тарифи, які Vodafone запропонував у 2018 році: лінійка тарифів Super Net з великим обсягом інтернет-трафіку для клієнтів передплаченого зв’язку, нові тарифи для контрактних клієнтів компанії, а також збільшення пакетів мобільного інтернету в бізнес тарифах компанії. Тарифи Vodafone користуються популярністю у абонентів і є одними з найдоступніших на ринку, про що свідчить найнижчий на ринку показник ARPU – 55,7 грн.

Зростання споживання стало можливим також завдяки активному розширенню покриття мережі 3G і запуску 4G – за результатами року 85% жителів України могли скористатися 3G зв’язком Vodafone, і 45% українців отримали доступ до послуг 4G Vodafone. Інвестиції компанії в розвиток інфраструктури з моменту початку будівництва мереж швидкісного мобільного інтернету склали 21,6 млрд грн.

За результатами 2018 року кількість клієнтів Vodafone в Україні становить 19,7 млн. Зменшення абонентської бази в минулому році викликано недоступністю послуг зв’язку на деяких територіях на сході країни.