У Львівській політехніці та Одеській академії зв’язку запропонували кращі 3G-ідеї

professional

Щороку Vodafone Україна проводить конкурс студентських проектів для телеком-галузі «Професіонали майбутнього». Цьогорічне змагання було 10-м – ювілейним, але воно відзначилося не лише круглою цифрою. У ньому також перемогли відразу дві команди:

  • у категорії «Найкращий сервіс для клієнтів» перемогла команда Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова та їхній проект «Віртуальний телефон» і послуги на його базі – додаток CloudCam і «Спам-фільтр SMS»;
  • у категорії «Найкраще рішення для мобільного оператора» перемогла команда Національного університету «Львівська політехніка» з проектом «Удосконалення архітектури та планування мережі радіодоступу шляхом інтеграції множини малих комірок».

За підсумками конкурсу «Професіонали майбутнього 2016» обидві команди набрали найбільшу кількість балів з мінімальним відривом одна від одної. При цьому журі було вражене вагомістю розроблених проектів і високим рівнем підготовки студентів. Тому експерти прийняли рішення вручити головний подарунок у розмірі на 125 тис. грн на навчання обом командам.

«Одесити та львів’яни представили найсильніші проекти і йшли практично пліч-о-пліч. Зважаючи на різноплановість запропонованих 3G-ідей та мінімальний відрив за кількістю балів, а також враховуючи ювілейну річницю конкурсу «Професіонали майбутнього», ми вирішили розділити перше місце між двома командами, надаючи їм можливість інвестувати у своє професійне становлення, – коментує технічний директор Vodafone Україна Євген Фрунза. – Адже одне з основних завдань, яке ми ставили перед собою, запускаючи цей конкурс 10 років тому, є мотивація молоді до наукової діяльності. Для Vodafone як світового телеком-лідера є вкрай важливим розвиток інтелектуального капіталу. Завдяки таким конкурсам у нашу сферу приходять молоді й талановиті спеціалісти зі свіжими ідеями».

Чим дивували переможці «Професіоналів майбутнього 2016»

Команда Національного університету «Львівська політехніка» цього року презентувала проект «Удосконалення архітектури та планування мережі радіодоступу шляхом інтеграції множини малих комірок». У його основі – організація багаторівневого радіодоступу мережі з нерегулярним розподілом частотного спектра. Це дозволяє підвищити ефективність використання наявного частотного ресурсу в 1,5 раза і забезпечує пропускну здатність кінцевим абонентам 48-52 Мбіт/с. Рішення дозволяє реалізувати наступні послуги: стримінгові сервіси, багатокористувацькі онлайн-ігри, відеоконференції високої якості, доступ до «хмар», інтернет речей.

Студенти Одеської національної академії зв’язку ім. О.С. Попова презентували проект під назвою «Платформа “Віртуальний телефон”». Вони створили додаток CloudCam на базі ОС Android, який забезпечує можливість запису і зберігання відеоконтенту в хмарному сховищі на базі ЦОД оператора. Вони також розробили сервіс «Спам-фільтр SMS», який вирішує проблему фільтрації вхідних SMS абонентів мобільного зв’язку.

Що таке конкурс «Професіонали майбутнього»

«Професіонали майбутнього» – це єдиний в Україні галузевий конкурс наукових робіт серед студентів 4 курсів телекомунікаційних факультетів. Конкурс засновано у 2006 році, він щорічно проходить за підтримки Міносвіти, Держспецзв’язку та НКРЗІ. Команди студентів змагаються за головний подарунок у розмірі 125 тис. грн та проходять стажування у технічній дирекції оператора.

Комісія конкурсу складається з представників вишів та експертів телеком- і IT-галузі. Журі оцінює наукові розробки студентів, виходячи з їхньої інноваційності, практичного значення, логіки й архітектури проектування, швидкості реалізації, а також презентаційних навичок команд. Переможець визначається за максимальною сумою балів.