П’ятниця, 19 Липня, 2024

Створити віртуального клона людини можна менше, ніж за $100

Популярний в YouTube блогер Томм Скотт, який займається популяризацією науки, довів, що сьогодні можна дешево створити створити віртуального клона обраної людини. Свого двійника зі штучним інтелектом він отримав менше, ніж за $100.

Задача була не просто замінити обличчя або тіло – це вже минулий день. Сьогодні в Голлівуді популярно створення віртуальних двійників. За словами Скотта, якщо Голлівуд це робить, то й кожен може. Питання лише чи можна зробити це дешево.

У створенні віртуального клона блогеру допоміг дослідник в обласні нейронауки Джордан Харрод. Створена нею віртуальна репліка не ідеальна і має помітні недоліки, однак вона відтворює доволі реалістичні реакції обличчя та голос свого прототипу. Для користувача, який бачить людину на екрані вперше, віртуальний клон може видатися цілком реальним.

На створення віртуального клону знадобився потужний сервер, близько трьох днів тренувань GAN-нейромережі та великий обсяг відео з людиною, яку планується віртуально клонувати.

Nvidia кілька місяців назад запропонувала показувати несправжніх людей на відео, щоб заощаджувати трафік. У Nvidia кажуть, що технологія Maxine зменшує кількість споживаного трафіку до 10 разів, якщо порівнювати з наявними технологіями стиснення у відеодзвінках.

Штучний інтелект може відбудувати якісне фото навіть за кількома пікселями, проте воно лише видаватиметься схожим на реальне. Адже алгоритм по суті «додумує» і домальовує дрібні риси і деталі обличчя, мімічні зморшки, вії тощо.

У здатності нейромереж вигадувати реалістичні обличчя можна легко переконатися, зайшовши на сайт ThisPersonDoesNotExist.com. Кожен раз на ньому відображається дуже якісне фото людського обличчя. Однак цих людей в реальності не існує – фото згенеровані нейромережею.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися