Вівторок, 25 Червня, 2024

Українські батарейки поїдуть за кордон

Національна програма «Викидай правильно» зі збору відпрацьованих батарейок вирішила проблему правильної утилізації спожитих елементів живлення. Їх утилізуватимуть за кордоном через те, що в Україні немає відповідних потужностей.

Відпрацьовані батарейки, зібрані українцями в рамках програми «Викидай правильно», будуть вивозитися на утилізацію до Європи. Транскордонне перевезення батарейок забезпечить компанія «Сігмас Еколоджі», у якої є необхідні ліцензії, дозволи та договори з європейськими компаніями-утилізаторами.

«Зібрати батарейки – не проблема. В Україні є багато локальних ініціатив, які реалізують волонтери, громадські організації та соціально-відповідальний бізнес. Проблема в іншому – що робити із зібраними батарейками? – коментує начальник відділу зв’язків з громадськістю «МТС Україна» Вікторія Рубан. – Враховуючи той факт, що в Україні немає сертифікованих потужностей для безпечної утилізації відпрацьованих батарейок, на сьогоднішній день єдиним виходом із ситуації є експорт батарейок у Європу, і тут нам допоможе компанія «Сігмас Еколоджі». Ми сподіваємося, що наш проект стане прикладом для соціально відповідального бізнесу, і разом ми зможемо вирішити проблему відпрацьованих батарейок в Україні».

Компанія «Сігмас Еколоджі» має партнерські відносини з французькою компанією Tredi, яка є одним з європейських лідерів у сфері поводження з небезпечними та промисловими відходами. За рекомендацією партнерів «Сігмас Еколоджі» обрала підрядником з утилізації відпрацьованих батарейок підприємство Recupyl, а саме – відділення компанії в Польщі Recupyl Polska (м. Горшов), куди і будуть відправлятися батарейки з України.

За підрахунками експертів, в Україну щорічно ввозиться 300 млн батарейок. Ця цифра з кожним роком збільшується на 10%. Після закінчення терміну служби 95% батарейок осідає на полігонах і забруднює ґрунт і воду, і лише близько 5% батарейок відправляється на переробку. Водночас у європейських країнах утилізації підлягає від 40% до 85% батарейок. На українські звалища твердих побутових відходів потрапить щорічно близько 250 т хлоридів, 250 т – з’єднань марганцю, 40 кг – сполук ртуті, 160 кг – кадмію тощо.

90% відпрацьованих батарейок в Україні є низькоякісними (лужні, вугільно-цинкові), які не містять цінних елементів і дають низький відсоток переробки. При виборі батарейок вирішальним фактором залишається їхня вартість. Споживання батарейок середньої української сім’ї становить близько 0,5 кг на рік.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися