П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Vodafone готує мережу до свят

20161227_vodafone_ny

Новорічна ніч традиційно для телеком-галузі є своєрідним тестом на міцність, коли навантаження на мережу надзвичайно збільшується. Причому останніми роками, кажуть фахівці Vodafone, пікове навантаження розподіляється не тільки між різними сервісами – інтернетом, дзвінками, SMS, – але і в більш широкому часовому проміжку.

Ще 3 роки тому українці, щоб привітати один одного зі святами, найчастіше дзвонили в першу годину нового року. Але вже торік пік голосової активності не був таким гострим – кількість дзвінків плавно зростала починаючи з 18:00 31 грудня.

Крім того, значна частина святкового спілкування перейшла в інтернет. У новорічні та різдвяні свята 2015-2016 рр. українські абоненти завантажили 508 ТБ трафіку в мережі Vodafone. Понад 60% усього святкового інтернет-трафіку припало на 3G-послуги, які на той час були доступні переважно в обласних центрах.

Цього року фахівці Vodafone очікують зростання інтернет-активності абонентів у зв’язку з декількома факторами:

  • істотним розширенням покриття – сьогодні 3G-послуги Vodafone доступні для більш ніж 54% українців;
  • збільшенням кількості користувачів послуги пересилання даних – за рік вона зросла майже в 5 разів;
  • зростанням споживання – сьогодні абоненти в мережі Vodafone використовують утричі більше мобільного інтернету, ніж торік;
  • акційними пропозиціями – у рамках зимової акції абоненти передплачених тарифів Vodafone отримали вдвічі більше хвилин і мегабайтів без збільшення абонплати.

Для забезпечення безперебійної роботи мережі інженери компанії вжили відповідних заходів: проаналізували пропускну здатність основних технічних інтерфейсів і внесли необхідні зміни в налаштування обладнання. Фахівці також змінили параметри для того, щоб мінімізувати сигнальний обмін всередині системи, на який припадає частина трафіку. Завдяки перерозподілу ресурсів мережа зможе обслужити велику кількість дзвінків і передати великі обсяги даних. Для того щоб збільшити пропускну здатність мережі, оператор активує додаткові приймачі і розширює канали зв’язку між основними мережними елементами.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися