Vodafone підготував мережу для інтернету речей до комерційного запуску

Vodafone запрошує до тестування користувацького обладнання також компанії з інших галузей

Vodafone підготував мережу для інтернету речей до комерційного запуску в Україні. Тестування цієї NB-IoT мережі вже стартувало. Успішні тести на реальних фрагментах мережі Vodafone вже відбулися в Харкові, Одесі, Києві, Житомирі, Кропивницькому, Кривому Розі, Херсоні та Дніпрі. Випробування пройшли «розумні» лічильники з автоматизованою передачею показань, які надали клієнти – компанії зі сфери ЖКГ.

Vodafone запрошує до тестування користувацького обладнання також компанії з інших галузей – аграріїв, логістичні компанії, підприємства, що надають послуги безпеки, обслуговують парковки, системи управління освітленням і будь-які інші компанії, які працюють з датчиками, приладами для зняття показань, трекерами. Спільно з партнерами компанія формує пропозиції для клієнтів напередодні комерційної експлуатації мережі.

Підключені до мережі NB-IoT пристрої зможуть спілкуватися між собою на виділеній частоті 1800 МГц. При цьому обладнання може отримати стабільний доступ до мережі навіть у важкодоступних місцях, наприклад, у підвалах і шахтах ліфтів. Розгортання технології NB-IоT здійснюється на базі мережі LTE, що для користувачів і партнерів означає високий стандарт безпеки – шифрування і аутентифікацію на базі SIM-карти, недоступні в таких технологіях, як, наприклад, LoRa. Технологія NB-IоT також дозволяє оптимізувати енергоспоживання, збільшуючи термін життя батарей девайсів до 10 років. При цьому ємність мережі значно вища, ніж у голосової мережі, у разі необхідності є можливість легко виконати масштабування.