Неділя, 25 Лютого, 2024

Microsoft: працювати треба 4 дні на тиждень

Одна із найбільших корпорацій нашої планети – Microsoft – вважає, що звичайні робітники працюють забагато. На її думку, потрібно мати три вихідних дні на тиждень. Такого висновку компанія дійшла в ході проведеного експерименту.

Японський підрозділ Microsoft Japan в серпні скоротив робочий тиждень до 4 днів. Менеджери вважають, що працівники будуть продуктивнішими, якщо працюватимуть менше. Протягом цілого місяця вихідні для робітників починалися з п’ятниці. Цей день оплачувався і жодним чином не впливав на обсяг щорічної відпустки.

Результати виявилися позитивними, а робітники стали почуватися щасливішими. Протягом місяця вони на 25,4% брали менше відгулів. При цьому продуктивність виросла на 39,9%. У Microsoft це пояснюють тим, що робітники витрачали менше часу на неефективні наради. Зустрічі проводили швидше і частіше робили це віртуально замість традиційних особистих нарад.

Скорочений трудовий тиждень також виявився економічно вигіднішим: офіси Microsoft витратили на 23,1% електроенергії, спожили на 58,7% менше паперу.

Загалом експеримент отримав схвалення 92,1% робітників із 2300 людей, які брали участь.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися