Vodafone створює у Харкові «розумні» парковки

Smart Parking – це інтелектуальна система паркування, яка надає водієві інформацію в режимі реального часу

У рамках проекту Vodafone Smart City у Харкові розгорнуть систему «розумних» парковок Smart Parking. За допомогою «розумних» парковок містяни зможуть отримати інформацію щодо паркувальної інфраструктури міста, зекономити час та паливо на пошук місця для паркування, що в результаті допоможе знизити загальну завантаженість доріг.

Smart Parking – це інтелектуальна система паркування, яка надає водієві інформацію в режимі реального часу. Користувач може за допомогою додатка в смартфоні дізнатись про наявність місця для паркування та оплатити послугу. Це дозволяє обслуговувати паркувальний майданчик в онлайн-режимі: контролювати оплату вартості послуг з паркування з урахуванням різних тарифів, тривалості паркування, часу доби, місця і зони паркування. Також Smart Parking є надійною системою контролю оплати паркомісць, сприятиме збільшенню доходів від надання послуги та системи оформлення штрафів за порушення правил паркування.

Як працюватиме Smart Parking для водія:

  1. Водій наближається до місця призначення та бажає знайти парковку неподалік.
  2. Орієнтується на електронні дорожні покажчики або інформацію в телефоні про розташування вільних місць.
  3. За допомогою навігатора або смартфона швидко знаходить найближчі паркувальні місця.
  4. Оплачує парковку за допомогою смартфона або через паркомат.
  5. За допомогою камери розпізнавання номерних знаків шлагбаум на парковку відкривається автоматично, якщо клієнт оплатив через додаток – у разі, якщо йдеться про парковку закритого типу.

Система Smart Parking повинна охопити всі муніципальні міські парковки Харкова, а також стати частиною ситуаційного центру міста, який на даний час знаходиться на стадії розробки. Зараз «розумну» парковку розгорнуто на одному з майданчиків міста у тестовому режимі.

Vodafone Smart City Kharkiv реалізовується спільно з Міською радою, Офісом реформ Харкова та Kharkiv IT Cluster  і передбачає  впровадження «розумних» технологій у систему муніципального управління та соціальні сфери суспільного життя міста.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я