Середа, 17 Липня, 2024

Vodafone впроваджує технології автоматизації збору та обліку даних про використання газу

Vodafone Україна підписав меморандум з розробником білінгових систем ТОВ «Компанія «Ліана» та постачальником обладнання ТОВ «БТК – Центр Комплект» про забезпечення операторів газового ринку енергоефективною технологією NB-IoT для автоматизації збору та обліку даних використання газу.

На облікові прилади в інфраструктурі компаній з постачання природного газу населенню встановлюється обладнання з технологією мобільного оператора, що дозволяє в онлайн-режимі знімати та передавати дані про обсяги використання газу. Послуга дозволить автоматизувати процес збору даних, їхню обробку та управління.

Пілотний проект буде реалізовано у білінговій системі Gasolina, призначеній для автоматизації роботи абонентських відділів, що ведуть облік розрахунків населення за природний газ. Газові компанії, учасники  пілотного проєкту, отримують доступ до вебкабінету з інформацією щодо комерційного використання газу, зручний інструмент для планування та аналітики, а також можливість автоматичного завантаження даних у свої інформаційні бази та системи.

Меморандум підписано віддалено в електронному вигляді за допомогою Mobile ID від Vodafone, який забезпечує електронну ідентифікацію особистості та кваліфікований електронний підпис (КЕП). Перевагами Mobile ID проти інших способів ідентифікації особистості є універсальність та простота використання. Для Mobile ID використовуються SIM-карти нового покоління, які виступають захищеним носієм інформації.

Після закінчення пілотного проекту планується комерційний запуск послуги «Розумний облік газу» для газових компаній, які працюють з білінговою системою Gasolina.

Нагадаємо, що у вересні 2020 року Vodafone запустив у комерційну експлуатацію мережу для інтернету речей. Вартість річного тарифу складає 200 грн. У пакет входить дата-трафік, необхідний для передачі інформації з пристрою. Ознайомитися з умовами та подати заявку на підключення можна на сайті оператора.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися