Субота, 13 Липня, 2024

Vodafone запустив 3G на Говерлі

Любителі Карпатських гір тепер можуть отримати швидкісний інтернет від Vodafone навіть в найвищій точці. Оператор встановив на Говерлі базову станцію 3G. Живлення забезпечують сонячні фотопанелі.

Також зв’язком третього покоління можна користуватись на теренах найвисокогірнішої навчально-спортивної бази «Заросляк», розташованої на висоті 1330 метрів над рівнем моря, де тренуються олімпійської та параолімпійські спортсмени України.

Враховуючи складність рельєфу Чорногорського хребта та гори Говерла, фахівці Vodafone вперше в Україні скористались альтернативними джерелами енергії. «Ми розташували нашу проміжну точку на висоті 1550 м над рівнем моря, – розповідає Володимир Федина, начальник технічного департаменту Vodafone Україна у регіон Захід. – Нам також вдалось забезпечити якісний 2G зв’язок у важкодоступних місцях гірського хребта. Таким чином, туристи, які збились зі шляху під час підйомів або спусків та заблукали, зможуть зв’язатись із рятувальниками, маючи в своєму телефоні sim-картку Vodafone.»

На Говерлі окрім швидкісного мобільного інтернету, абоненти Vodafone можуть користуватися  поліпшеною якістю передачі голосу, адже оператор обслуговує в 3G не лише інтернет-трафік, але й голосові дзвінки, використовуючи для надання 3G послуг всі три несучі частоти.

Найвища точка України – гора Говерла (2061 м) – входить до складу високогірного хребта Чорногора. Окрім Говерли, тут знаходяться ще п’ять вершин, висота яких перевищує 2000 метрів – Чорна Гора (2028 м), Бребенескул (2038 м), Петрос (2020 м), Гутин Томнатик (2013 м) та Ребра (2002 м). Хребет Чорногора є головним ландшафтним компонентом та популярним екскурсійним об’єктом Українських Карпат, який відвідують тисячі туристів і вчених з багатьох країн світу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися