Неділя, 16 Червня, 2024

Як екологія виходить в онлайн

Цього року стежити за екосистемою Дністра – однієї з найбільших рік України – зможуть не лише учасники традиційної експедиції, яку з 1988 року організовує Товариство Лева. «МТС Україна» забезпечить їх мобільним зв’язком, і вони вестимуть онлайн-щоденник своєї подорожі. Переглядати його зможе кожен користувач Facebook.

Учасники експедиції «Дністер-2015» готові до походу

Участь в експедиції візьмуть журналісти, блогери, громадські діячі та екологи, які за 45 днів пропливуть майже 350 км Дністром. Основною ціллю подорожі є екологічний моніторинг басейну ріки, щоб у результаті підготувати звіт та пропозиції щодо збереження екосистеми цієї важливої водної артерії. Дослідники збиратимуть етнографічний, лінгвістичний та історичний матеріал, який можна буде переглядати в онлайн-щоденнику на сторінці Facebook.

Громадський рух на захист Дністра започаткували тернопільський інженер Ігор Пушкар у 1985 році і незалежно в той самий час одесит Іван Русєв після великої аварії на Стебниківському калійному комбінаті у 1983 році. Тоді у Дністер витекло 5 млн кубометрів солоної ропи, через яку впродовж сотень кілометрів у річці загинуло все живе. Невдовзі рух громадськості був помічений владою, і в 1988 році експедиція «Дністер» була організована як велика масштабна акція, в якій у той чи інший спосіб були задіяні десятки організацій і тисячі людей, котрі працювали на Дністрі та його допливах протягом 100 днів. А вже починаючи з 1988 року громадська організація «Товариство Лева», аби привернути увагу до проблем Дністра та вивчити актуальні екологічні проблеми, щороку організовує експедицію, в якій беруть участь громадські діячі, журналісти та екологи.

За час існування експедиції в ній взяли участь близько 600 осіб з України, Молдови, Польщі, Німеччини, Великобританії, США, Росії, Естонії, Латвії, Канади та Словаччини. За результатами десятилітніх досліджень була опублікована колективна монографія «Дослідження Дністра», в якій були вміщені статті активних учасників експедиції в екологічній, історичній і культурологічній тематиці, а в книзі «Культурні грона Дністра», яка вийшла у 2001 році, було описано мультикультурний спадок Дністровського краю.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися