Середа, 22 Травня, 2024

10 причин, чому приватне життя може зникнути

У 2013 році з’ясувалося, що уряд США стежить за своїми громадянами, а також за багатьма персонами у всьому світі. Соціальні мережі та інтернет-сайти відстежують майже кожен наш крок. Приватності залишається все менше, і ось 10 причин, які можуть призвести до її повного зникнення.

1. Дрони зараз перебувають на піку своєї популярності, їх використовують комерційні та урядові організації та звичайні люди. Дрони приносять багато користі, але здатні вторгнутися в приватне життя глибше будь-якого іншого пристрою. За допомогою своєї маневреності та вбудованих камер вони побачать те, що раніше не вдавалося іншим.

2. Facebook уже здатен знайти ваше обличчя серед інших фотографій. А Google може впізнати ваші дитячі фотографії на основі дорослих.

3. Великі торгові корпорації використовують поліпшену систему розпізнавання осіб для того, щоб відстежувати звички та емоції покупців, пропонуючи їм потім контекстну рекламу або товар. Технологія Spirit від фірми Apical вловлює навіть напрям погляду і жести людей, при цьому не записуючи відео безпосередньо, а лише збираючи «метадані».

4. Kinect – пристрій від Microsoft, що додається до консолі Xbox One (у Sony аналогічний девайс до PS4 зветься PlayStation Camera) також допомагає стежити за вами. Вбудована камера з мікрофоном відстежує рухи і голосові команди в кімнаті. Це використовується для ігор, але шпигування може бути цілодобовим.

5 Смартфони – майже ідеальні пристрої для відстеження людей. У них вбудований GPS, що дозволяє з точністю визначити місцезнаходження. Додатки збирають інформацію про номери і контакти. Вони ще можуть підслуховувати вас, використовуючи мікрофон, – так робить, наприклад, додаток від Facebook.

6. Нові поліцейські радари дозволяють помітити людський подих за 15 метрів, ігноруючи будь-які перешкоди. Сили правопорядку зможуть точно визначити, чи вдома громадянин, у якому саме він приміщенні знаходиться і як часто дихає.

7. Кількість злочинів, пов’язаних з викраденням електронних даних, зростає рік від року. Це не дивно, адже люди таким чином зберігають паролі, номери кредитних карток, медичні записи тощо. Тільки в першій половині 2014 року було вкрадено близько 1,2 мільярдів паролів від електронної пошти, і близько 500 мільйонів одиниць особистої інформації.

8. Камери спостереження вже давно стали звичним явищем, ми майже перестали помічати їх у будь-яких громадських місцях. Але багато фірм пішли далі – вони використовують камери на супутниках, щоб робити фото будь-якої точки планети в великій роздільній здатності. Серед таких можна згадати, наприклад, Google Maps.

9. Біометричне сканування зараз використовують багато планшетів і смартфонів як альтернативний метод захисту даних. Урядові та інші організації також можуть взяти у вас відбитки пальців або сітківки ока. При цьому зараз розробляються камери, які здатні розпізнавати сітківку на відстані 10 метрів.

10. RFID – система автоматичного розпізнавання об’єктів за допомогою радіосигналів, що зчитують дані в особливих мітках. Деякі великі торгові фірми, такі як Walmart, прикріплюють крихітні RFID-чіпи до товарів щоб відстежувати як крадені речі, так і пересування звичайних покупців.

За матеріалами: Популярна Механіка

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися