22 дивних факти про інтернет

Інтернет існує менше століття, а в нього вже є маловідомі та цікаві сторінки історії. UBR підібрав 22 найдивніших факти про найбільшу світову мережу, доступ до якої в багатьох країнах розглядають як невід’ємне право людини.

1. Термін «інтернет-серфінг» придумав у 1992 році американський бібліотекар Джин Армор Поллі. Це словосполучення вперше використали в журнальній статті, яку проілюстрували малюнком серфінгіста на килимку для комп’ютерної миші:

2. Перший запис у Твіттері зробив його творець, Джек Дорсі, 21 березня 2006 року.

3. Найпопулярніша зараз пісня в головному стрімінг-сервісі планети Spotify – це трек «Wake Me Up» від шведського діджея Avicii.

4. Порядковий номер акаунту Марка Цукерберга на Фейсбуці – 4. Найімовірніше, йому також належали номери з 1 до 3, але на даний час пошук будь-якого з них веде в нікуди.

5. Перше відео, розміщене на YouTube, – це ролик «Я в зоопарку», який опублікували 23 квітня 2005 року. Він досі існує і має понад 15 мільйонів переглядів.

6. Будь-яке пошукове питання в системі Google долає в середньому 2500 кілометрів до центру обробки даних фірми і повертається назад до користувача з результатами пошуку.

7. Хочете потрапити в інтернет минулого? Ласкаво просимо на офіційну сторінку фільму «Космічний джем» («Space Jam»), яка була запущена в 1996 році й існує дотепер. Вона відрізняється класичним, типовим для сайтів 90-х дизайном. Тут можна знайти безліч анімованих картинок і звукових ефектів.

8. Близько 16-20% щоденних пошукових запитів в «Гуглі» – це фрази, які ніколи раніше не вживалися.

9. Sina Weibo, китайський аналог Twitter, має понад 280 мільйонів користувачів.

10. А сам Твіттер – «усього лише» 255 мільйонів користувачів.

11. Найдорожчим словом у рекламній системі Google Adwords є «insurance» (страхування). За кожен клік рекламодавець готовий заплатити $55.

12. Найпопулярнішим блогом на платформі Tumblr є Minecraft Updates, що описує новини в онлайн-грі «Майнкрафт».

13. Найбільш популярний ролик на YouTube – це Gangnam Style, кількість переглядів якого перевалила за 2 мільярди.

14. Перший електронний лист в історії відправив американський програміст Рей Томільсон. У 1971 році він послав сам собі повідомлення з вмістом «QWERTYUIOP».

15. За розсилку першого спам-повідомлення в історії відповідає продавець комп’ютерів Гарі Терк, який почав рекламуватися таким чином уже в 1978 році.

16. Перший зареєстрований у мережі домен – це Symbolics.com. Американська фірма Symbolics Inc. оформила його в 1985 році.

17. Світовий рекорд зі швидкості друку на клавіатурі належить британському підлітку.

18. Так виглядав Фейсбук у 2004 році:

19. Одним з найстаріших сервісів знайомств в інтернеті є Match.com. У пар, які утворилися з його допомогою, вже народилося більше мільйона дітей.

20. 26 лютого 2008 року клініка університету в Майнці (Німеччина) відкрила першу в історії приймальню для людей із залежністю від ігор та інтернету.

21. Королева Великобританії Єлизавета II в 2004 році посвятила в лицарі винахідника мови HTML і мережі WWW – Тіма Бернерса-Лі.

22. На сьогодні інтернету близько 8700 днів від народження.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я