Вівторок, 21 Травня, 2024

330 терабайтів на долоні – новий рекорд щільності запису

Ваш домашній ПК, швидше за все, має жорсткий диск на 1-2 терабайти. А тепер уявіть, що на вашій долоні може розміститися інформація з 300 таких комп’ютерів. Подібне стало можливим завдяки новому прориву науковців IBM, які своїм досягненням також встановили світовий рекорд. Вони досягли щільності запису у 201 гігабіт на квадратний дюйм.

рекорд
Науковець IBM доктор Марк Лантц тримає в руках 201 гігабіт даних

Досягнення вчених IBM стосується накопичувачів на основі магнітної стрічки. Воно у 20 разів більше, ніж сьогодні пропонують подібні накопичувачі. Для цього науковці використали плівку, на яку напилили магнітний матеріал.

Стрічкові накопичувачі з’явилися більше 60 років тому і традиційно використовуються для архівування. Вони забезпечують великі обсяги дискового простору за найнижчою ціною, але при цьому мають досить великий час пошуку даних на стрічці, через що повільно працюють. Перший стрічковий накопичувач IBM свого часу вміщував лише 2 мегабайти – у сто мільйонів разів менше, ніж нинішній рекорд.

В IBM кажуть, що їхнє рішення є важливою віхою для подібних накопичувачів та дозволить продовжити їхнє масштабне використання ще мінімум десятиліття. Саму плівку для запису створила компанія Sony Storage Media Solutions.

«Стрічкові накопичувачі традиційно використовувалися для відеоархівів, резервних копій файлів, копій на випадок катастроф, для тривалого зберігання інформації, – каже фахівець IBM Евангелос Елефтеру. – Стрічки з напиленням коштують у виробництві трохи більше, ніж доступні сьогодні. Але потенціал дуже високої місткості зробить вартість кожного терабайту привабливим. Це відкриє технології шлях до практичного використання».

Щоб умістити 201 гігабіт на кожен квадратний дюйм плівки, науковцям IBM довелося розробити кілька нових технологій. IBM упродовж кількох років тісно співпрацювала із Sony, щоб збільшити щільність запису. Компаніям вдалося досягнути прогресу у технологіях виготовлення довгої напиленої стрічки та її змащення. Адже в картриджі на 330 терабайтів міститься 1,098 кілометрів стрічки.

Для порівняння, звичні механічні жорсткі диски пропонують сьогодні лише 12 терабайтів. Індустрія лише готується до опанування технології виробництва моделей на 14 терабайтів. При цьому виробникам доведеться запровадити технологію «черепичного запису» (Shingled Magnetic Recording). У ній дані розміщуються шарами один над одним, через що такі диски втрачають у швидкості доступу до інформації і тому призначені для зберігання архівних даних.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися