4 характеристики в смартфонах, якими маніпулюють бренди для збільшення продажів

Два смартфона, які за характеристиками на папері однакові, на практиці можуть бути зовсім різними. Усе тому, що виробники маніпулюють їхніми технічними особливостями.

Два смартфона, які за характеристиками на папері однакові, на практиці можуть бути зовсім різними. Усе тому, що виробники маніпулюють їхніми технічними особливостями. Ось 4 характеристики смартфонів, які можуть на практиці бути не тим, чим є на папері.

Подвійні динаміки

Іноді в телефонах зустрічається опис про наявність двох динаміків. Так, з технічної точки зору виробник говорить правду – в телефоні дійсно встановлено два динаміки. Однак така кількість динаміків встановлена у будь-якому сучасному телефоні.

Один динамік – це динамік над екраном, інший – зазвичай встановлений в нижній частині телефону. Колись динамік над екраном використовувався виключно для розмов, але тепер він часто використовується для відтворення гучного звуку в усіх додатках.

Таким чином, коежн телефон сьогодні можна назвати оснащеним двома стереодинаміками. Маніпуляція тут в тому, що динамік над екраном крихітний і тому не здатний видавати глибокий звук. Технічно це буде стереозвук, але якість такого звуку залишиться під питанням.

Яскравий приклад такої оманливої маніпуляції з динаміками – iPhone 7. Користувачі iPhone 7 скаржилися, що стереоефект не працює і динамік над екраном звучить суттєво гірше за нижній динамік.

Телефони з двома повноцінними великими динаміками для справжнього стереоефекту сьогодні рідкість. Хоча, якщо пошукати, то можна знайти: Asus ROG Phone 5 Ultimate, Galaxy Z Fold 4, Redmi Note 11 Pro+.

Великі дисплеї

Діагональ смартфонів продовжує зростати, але чому вони все ще вміщаються в руку? Відповідь проста – виробники маніпулюють розміром екрану. Сучасні 6,5 дюймів це не ті 6,5 дюймів, що були ще п’ять років назад.

Справа в тому, що на екранах сучасних телефонів вміщується менше інформації, ніж на екранах смартфонів п’ятирічної давнини. Причиною є співвідношення сторін екранів. Сьогодні телефони дуже видовжені і тому їхня фактична площа менша, ніж у більш квадратного екрану.

Маркетологи запевняють користувачів, що великі екрани сучасних телефонів надають більше екранного місця. Але не вірте цьому.

Наприклад,  Sony Xperia 1 IV має 6,5 видовжених до 21:9 дюйма, а Xiaomi Mi Max 2 пропонує більш квадратні 6,44 дюйма. Телефон Xperia 1 IV вийшов у 2022 році, Mi Max 2 – у 2017 році. У першого площа екрану складає 98,6 кв. см, а у другого – 114,3 кв. см.

Додаткові екстра камери

Чим більше камер – тим краще, принаймні, на папері. Однак на практиці ці камери можуть не використовуватися. Це особливо популярна практика у бюджетних та середньобюджетних телефонах.

Приклад нікому не потрібної камери – це камера глибини. Це максимально дешевий сенсор, який не використовується безпосередньо для фотографування. Але його наявність дозволяє виробникові додати ще одну камеру до характеристик телефону.

Іншим прикладом є макрокамера. Вона часто надає таку низьку якість, що нею не користуються. Але в характеристиках телефону виробник знову дописує плюсик.

Деякі виробники навіть не турбуються встановлювати камери, а просто стилізують блок камер так, ніби в ньому більше сенсорів, ніж є насправді. Наприклад, під камеру можуть оформити світлодіод спалаху чи мікрофони. Візуально здаватиметься, що в телефоні більше камер, ніж в ньому реально встановлено.

Redmi Note 11 Pro+ спершу вражає своїми п’ятьма камерами, але одна з таких «камер» – просто кільце, стилізоване під об’єктив, а інша – світлодіод.

Бали в бенчмарках

Як порівняти продуктивність двох смартфонів, щоб обрати з-поміж них кращий? Звісно ж, протестувати їх, запустивши бенчмарки. І якщо ви при виборі смартфона керуєтеся балами бенчмарків – ви попалися на гачок маніпуляції.

Так, бали бенчмарків наочно показують різницю у рівнях продуктивності. Користувачі так часто на неї «клюють», що виробники йдуть на шахрайство, аби їхній телефон показав вищі цифри.

Наприклад, весною 2022 року Xiaomi упіймали на завищенні продуктивності смартфонів в бенчмарках. А вбудований у телефони Samsung додаток GOS (Game Optimizing Service) зменшував продуктивність телефона при роботі звичайних додатків. Тому бенчмарк Geekbench анулював результати деяких мобільників цієї марки.

Маніпуляція тут в тому, що бенчмарки тестують режим максимальної продуктивності смартфона. Але в режимі максимальної продуктивності телефон працює 1-2% всього часу своєї роботи. Інакше телефон просто фізично не може – він перегріється та вийде з ладу, а також швидко розрядить батарею.

В реальності ж ситуація така, що трирічний процесор є кращим за топову свіжу новинку. І телефон зі старим або не топовим процесором при щоденному використанні працюватиме швидше, ніж якийсь флагман, що перегрівається і сам себе сповільнює.

Наприклад, флагман 2022 року Samsung S22 з топовим процесором Snapdragon 8 Gen 1 в бенчмарку просто не залишає мокрого місця від OnePlus 7 Pro – телефону, якому уже три роки і який має старий чип Snapdragon 855.

snapdragon-8-gen-1-vs-snapdragon-888Але в реальних задачах трирічний телефон виявляється більш продуктивним? Наприклад, в грі в грі Genshin Impact старий OnePlus генерує 41 кадр на секунду, тоді як Galaxy S22 провалюється до 34 кадрів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я