Неділя, 3 Березня, 2024

4 характеристики в смартфонах, якими маніпулюють бренди для збільшення продажів

Два смартфона, які за характеристиками на папері однакові, на практиці можуть бути зовсім різними. Усе тому, що виробники маніпулюють їхніми технічними особливостями. Ось 4 характеристики смартфонів, які можуть на практиці бути не тим, чим є на папері.

Подвійні динаміки

Іноді в телефонах зустрічається опис про наявність двох динаміків. Так, з технічної точки зору виробник говорить правду – в телефоні дійсно встановлено два динаміки. Однак така кількість динаміків встановлена у будь-якому сучасному телефоні.

Один динамік – це динамік над екраном, інший – зазвичай встановлений в нижній частині телефону. Колись динамік над екраном використовувався виключно для розмов, але тепер він часто використовується для відтворення гучного звуку в усіх додатках.

Таким чином, коежн телефон сьогодні можна назвати оснащеним двома стереодинаміками. Маніпуляція тут в тому, що динамік над екраном крихітний і тому не здатний видавати глибокий звук. Технічно це буде стереозвук, але якість такого звуку залишиться під питанням.

Яскравий приклад такої оманливої маніпуляції з динаміками – iPhone 7. Користувачі iPhone 7 скаржилися, що стереоефект не працює і динамік над екраном звучить суттєво гірше за нижній динамік.

Телефони з двома повноцінними великими динаміками для справжнього стереоефекту сьогодні рідкість. Хоча, якщо пошукати, то можна знайти: Asus ROG Phone 5 Ultimate, Galaxy Z Fold 4, Redmi Note 11 Pro+.

Великі дисплеї

Діагональ смартфонів продовжує зростати, але чому вони все ще вміщаються в руку? Відповідь проста – виробники маніпулюють розміром екрану. Сучасні 6,5 дюймів це не ті 6,5 дюймів, що були ще п’ять років назад.

Справа в тому, що на екранах сучасних телефонів вміщується менше інформації, ніж на екранах смартфонів п’ятирічної давнини. Причиною є співвідношення сторін екранів. Сьогодні телефони дуже видовжені і тому їхня фактична площа менша, ніж у більш квадратного екрану.

Маркетологи запевняють користувачів, що великі екрани сучасних телефонів надають більше екранного місця. Але не вірте цьому.

Наприклад,  Sony Xperia 1 IV має 6,5 видовжених до 21:9 дюйма, а Xiaomi Mi Max 2 пропонує більш квадратні 6,44 дюйма. Телефон Xperia 1 IV вийшов у 2022 році, Mi Max 2 – у 2017 році. У першого площа екрану складає 98,6 кв. см, а у другого – 114,3 кв. см.

Додаткові екстра камери

Чим більше камер – тим краще, принаймні, на папері. Однак на практиці ці камери можуть не використовуватися. Це особливо популярна практика у бюджетних та середньобюджетних телефонах.

Приклад нікому не потрібної камери – це камера глибини. Це максимально дешевий сенсор, який не використовується безпосередньо для фотографування. Але його наявність дозволяє виробникові додати ще одну камеру до характеристик телефону.

Іншим прикладом є макрокамера. Вона часто надає таку низьку якість, що нею не користуються. Але в характеристиках телефону виробник знову дописує плюсик.

Деякі виробники навіть не турбуються встановлювати камери, а просто стилізують блок камер так, ніби в ньому більше сенсорів, ніж є насправді. Наприклад, під камеру можуть оформити світлодіод спалаху чи мікрофони. Візуально здаватиметься, що в телефоні більше камер, ніж в ньому реально встановлено.

Redmi Note 11 Pro+ спершу вражає своїми п’ятьма камерами, але одна з таких «камер» – просто кільце, стилізоване під об’єктив, а інша – світлодіод.

Бали в бенчмарках

Як порівняти продуктивність двох смартфонів, щоб обрати з-поміж них кращий? Звісно ж, протестувати їх, запустивши бенчмарки. І якщо ви при виборі смартфона керуєтеся балами бенчмарків – ви попалися на гачок маніпуляції.

Так, бали бенчмарків наочно показують різницю у рівнях продуктивності. Користувачі так часто на неї «клюють», що виробники йдуть на шахрайство, аби їхній телефон показав вищі цифри.

Наприклад, весною 2022 року Xiaomi упіймали на завищенні продуктивності смартфонів в бенчмарках. А вбудований у телефони Samsung додаток GOS (Game Optimizing Service) зменшував продуктивність телефона при роботі звичайних додатків. Тому бенчмарк Geekbench анулював результати деяких мобільників цієї марки.

Маніпуляція тут в тому, що бенчмарки тестують режим максимальної продуктивності смартфона. Але в режимі максимальної продуктивності телефон працює 1-2% всього часу своєї роботи. Інакше телефон просто фізично не може – він перегріється та вийде з ладу, а також швидко розрядить батарею.

В реальності ж ситуація така, що трирічний процесор є кращим за топову свіжу новинку. І телефон зі старим або не топовим процесором при щоденному використанні працюватиме швидше, ніж якийсь флагман, що перегрівається і сам себе сповільнює.

Наприклад, флагман 2022 року Samsung S22 з топовим процесором Snapdragon 8 Gen 1 в бенчмарку просто не залишає мокрого місця від OnePlus 7 Pro – телефону, якому уже три роки і який має старий чип Snapdragon 855.

snapdragon-8-gen-1-vs-snapdragon-888Але в реальних задачах трирічний телефон виявляється більш продуктивним? Наприклад, в грі в грі Genshin Impact старий OnePlus генерує 41 кадр на секунду, тоді як Galaxy S22 провалюється до 34 кадрів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися