5 галузей, які змінить віртуальна реальність

Віртуальна та доповнена реальність (VR та AR) – це або повне занурення в цифровий світ, або керовані віртуальні проекції на об’єктах реального світу. Спектр застосування VR досить широкий – технологія не створена лише для комп’ютерних ігор. VR-системи можна використовувати в освіті, ВПК, нерухомості, медицині, архітектурі і навіть фінансах. Ось п’ять галузей, які найбільше виграють від віртуальної реальності.

Починаючи з 2012 року інвестори вклали в сегмент віртуальної реальності $8,83 млрд, за даними SuperData. Але, за прогнозами експертів, цей рік повинен стати роком віртуальної реальності. У Strategy Analytics оцінили, що виручка від VR за підсумками року складе $895 млн. Дослідницька компанія Gartner спрогнозувала, що продажі пристроїв віртуальної і доповненої реальності складуть 1,4 млн штук, тобто в 10 разів більше, ніж роком раніше. Аналітики із SuperData Research прогнозують, що світові продажі у сфері віртуальної реальності (як обладнання, так і ПЗ) складуть $2,86 млрд.

1. Медицина й охорона здоров’я

Шоломи віртуальної і доповненої реальності можуть використовуватися для тренування медпрацівників – від хірургів до лікарів першої допомоги. Традиційний тренувальний манекен відійде в минуле, оскільки будуть доступні реалістичні моделі людського організму з медично коректними наслідками від дій лікаря.

Також VR та AR-пристрої допоможуть у випадках, коли більш досвідчені лікарі, які знаходяться далеко, зможуть консультувати колег, підключившись до їхніх гаджетів і спостерігаючи однакову картинку. У Microsoft уже показували схожу ситуацію під час демонстрації окулярів доповненої реальності Hololens.

2. Освіта

Занурення в 3D-середовище дозволить забезпечити повне залучення в навчальний процес, що підвищує мотивацію до навчання. Складні технічні дисципліни можна наочно ілюструвати у віртуальній реальності. Віртуальне оточення дозволить візуалізувати хімічні і фізичні явища, реконструкції історичних подій тощо. Ось, наприклад, один із перших експериментів – 360-градусна реконструкція бою 1941 року, яку створила ігрова студія Wargaming (при перегляді можна крутити мишкою):

Дистанційне навчання при розвитку технології може стати ефективнішим, адже студенти можуть бути присутніми на заняттях у вигляді своїх цифрових аватарів, при цьому фізично перебуваючи на іншому кінці світу.

3. Комерція

Однією з головних перешкод в інтернет-продажах є неможливість побачити товари на власні очі. AR-розробки можуть дозволити поглянути на те, що споживачі купують у віртуальному світі. З ними також можна створювати віртуальні магазини, у яких можна походити між прилавками і здійснювати покупки практично так само, як в реальному світі.

4. Туризм

Звичайно, віртуальне море не зможе замінити море реальне, але VR підійде для реклами туристичних послуг. Віртуальні тури допоможуть клієнтам турфірм визначитися, куди поїхати у відпустку. Особливо така технологія буде корисна для залучення уваги до місць, які не змогли поки стати особливо популярними туристичними маршрутами, але де є на що подивитися. 3D-тури допоможуть довести, що у світі багато цікавих місць, куди варто поїхати. Уже кілька компаній пропонують зануритися у віртуальні подорожі по Берліну, Ботсвані, Сан-Франциско і навіть Уганді, де можна політати на повітряній кулі або зіткнутися з горилою.

5. Розваги

Віртуальна реальність також змінить відпочинок вдома. З окулярами VR можна опинитися безпосередньо в центрі фільму, футбольного матчу чи комп’ютерної гри. Ці девайси також дозволять віртуально ходити на музичні концерти у різних країнах світу. При цьому фізично не потрібно буде нікуди їхати, отримувати візи, резервувати номер у готелі тощо. Стартап LiveLike, наприклад, створив віртуальний стадіон, на якому можна буде з друзями подивитися спортивний матч.

За матеріалами: vestifinance.ru, kachwanya.com