5 міфів про зв’язок 5G: їх розвінчав техдиректор найбільшого японського оператора

5g

Термін 5G сьогодні багато хто сприймає як ідеальний мобільний зв’язок, і він є одним із найбільш обговорюваних у ЗМІ. Багато топових компаній концентрують свої зусилля на розвитку п’ятого покоління зв’язку. Адже, за прогнозами, 5G зможе накрити міста бездротовою мережею з майже необмеженою швидкістю, надасть високоякісний мобільний інтернет, дозволить розвивати інтернет речей та прокладе дорогу автомобілям без водія. Але технічний директор найбільшого в Японії мобільного оператора NTT DOCOMO Сейзо Оное пояснив на Міжнародній конференції зі зв’язку, яка відбулася в Куала-Лумпурі, чому очікування можуть виявитися марними.

«На початку 2000-х у нас вже були конкретні напрацювання з технології 4G, проте ніхто не називав їх 4G, – говорить Оное. – Сьогодні в нас немає нічого конкретного в плані 5G, але всі тільки й говорять – 5G, 5G, 5G. Я хочу допомогти визначитися з правильними напрямками розвитку 5G».

  1. 5G буде системою «гарячих точок» доступу

Багато експертів вважають, що оператори запустять 5G у формі малих стільникових мереж. На їхню думку, на відміну від стільникових мереж минулого, які створювалися навколо вишок, що транслюють сигнал на великі території, нові базові станції будуть створюватися в прив’язці до дахів і ліхтарних стовпів, роздаючи сигнал на невеликі ділянки. Це повинно забезпечити якісне покриття і кращу швидкість підключення тим, хто живе поруч.

Оное каже, що такий напрямок думки невдалий. Якщо розробники 5G зациклені на даному етапі на створенні малих сот і системи «гарячих точок», це може закрити дорогу іншим інноваціям. Система «гарячих точок» доступу незручна для сільської місцевості. Сьогодні, за словами Оное, індустрія не здатна придумати комерційно вдалий план розгортання малих стільникових мереж 5G у віддалених місцях.

  1. 5G потребує великих інвестицій

Якщо почитати ЗМІ, то складеться враження, що для п’ятого покоління зв’язку потрібне впровадження надсучасних технологій – від MIMO до міліметрових хвиль або проектів побудови безлічі базових станцій, необхідних для розгортання мережі невеликих сот.

Оное зазначає, що створення мережі 5G не вимагатиме повної перебудови наявних мереж, бо п’яте покоління зв’язку можна буде запустити з використанням значної частини вже наявної інфраструктури.

Більш того, Оное очікує, що після впровадження 5G капітальні витрати мобільних операторів можуть знизитися. Це відповідає тенденціям при введенні нових бездротових технологій. Для ілюстрації своїх слів Оное відкрив графіки капітальних витрат компанії за останні 20 років, попросивши аудиторію вгадати, коли компанія запустила 3G і 4G LTE. «У випадку з LTE не було ніякого підвищення капітальних витрат перед запуском, і це факт», – говорить він.

  1. 5G замінить 4G

Поширена сьогодні у світі технологія 4G не піде відразу у відставку з появою 5G. Домінування нової бездротової технології – це питання еволюції, а не раптового переходу. «Зрозуміло, рано чи пізно це трапиться, але не за одну ніч», – говорить він.

Оное пропонує звернутися до історії. Жодна з бездротових технологій не витісняла повністю свою попередницю. Як приклад можна навести існування у світі багатьох країн і територій, де нормою, як і раніше, є такі послуги, як 3G і навіть 2G.

Технології 5G запропонують багато переваг завдяки більшій швидкості пересилання даних, але буде багато сфер, де достатньо 4G. Наприклад, для роботи багатьох пристроїв категорії «інтернету речей», таких як датчики, що передають невеликі обсяги даних раз на годину або раз на день. Вони можуть працювати з мережами невисокої пропускної здатності і не вимагають швидкісних підключень.

  1. Для 5G потрібен широкий спектр частот

В індустрії бездротового зв’язку часто повторюють: зі зростанням кількості користувачів смартфонів і обсягів спожитих ними даних частотний спектр для цього вичерпуватиметься. Потрібно буде шукати нові ділянки діапазону.

Однак Оное впевнений, що операторам для підтримки 5G цілком вистачить наявних частотних ресурсів. Крім того, вони можуть вивільнити додатковий ресурс за рахунок повторного використання або перерозподілу тих ділянок, які зараз виділені для інших технологій.

На підтвердження своєї точки зору він знову навів більш ніж 30-річний досвід розвитку галузі. Наприклад, зазначив він, багато хто вважав, що для запуску 4G LTE будуть потрібні нові частоти, однак компанія NTT DOCOMO запустила цю послугу у 2010 році, використовуючи вже наявний спектр.

  1. Запуск 5G вимагатиме повного оновлення

Оное вважає, що поява нової технології не означає, що її слід використовувати всюди. А саме – автомобілі з автопілотом, інтернет речей, мобільні широкосмугові мережі. «Це найбільше мене розчаровує», – говорить він. За його словами, подібне говорили і при запуску 4G. «У кінцевому підсумку 5G-мережі втілять багато планів галузі, а також багатьох ідей, про які сьогодні, можливо, ще й не замислюються. Однак для галузі все ще занадто рано починати рекламу технології як шляху в майбутнє багатьох потенційних проектів», – говорить він.

За матеріалами: IEEE

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я