Середа, 6 Грудня, 2023

5 найвідоміших хакерів у світі і що з ними сталося

Хакери, зломи, віруси, викрадення інформації – ці теми не втрачають актуальності. З огляду на закритість цієї касти, важко визначити, який хакер є більш відомим, а який менш. По суті, ми знаємо тільки про тих людей, кого влада змогла зловити. Для розширення кругозору пропонуємо вам почитати переклад матеріалу із сайту makeuseof.com, який склав свій топ хакерів.

1. Кевін Митник (Kevin Mitnick)

Він справедливо займає перше місце в цьому списку. Мін’юст США називав його «найбільш розшукуваним комп’ютерним злочинцем в історії США». Історія Кевіна Митника настільки дика, що її навіть було покладено в основу фільму «Злам» (Track Down, але є і друге ім’я – Takedown).

Кевін Митник був найбільш розшукуваним комп'ютерним злочинцем в історії США

Що він зробив? Відсидівши рік у в’язниці за злам мережі Digital Equipment Corporation, він отримав умовно-дострокове звільнення. У цей період йому було заборонено користуватися комп’ютером і телефоном. Однак Кевін не витримав цих умов, і в кінці терміну зламав мережу телефонної компанії Pacific Bell. У підсумку він 2,5 роки переховувався від правосуддя.

Де він зараз? Митник був спійманий і засуджений на 5 років тюремного ув’язнення. Після відбуття покарання Кевін став консультантом у галузі комп’ютерної безпеки. Він керує компанією Mitnick Security Consulting.

2. Джонатан Джеймс (Jonathan James)

Історія Джонатана Джеймса, відомого як «c0mrade», досить трагічна. Він зайнявся хакерством у молодому віці. Зумівши зламати кілька комерційних і урядових мереж, він відправився до в’язниці – і все це, поки він був неповнолітнім.

Джонатан Джеймс, відомий як «c0mrade»,

Що він зробив? Джеймс зрештою зламав мережу NASA і завантажив достатньо вихідного коду (ці активи оцінювалися в $1,7 млн), щоб дізнатися, як працює Міжнародна космічна станція. NASA довелося закрити свою мережу на 3 тижні, поки вони досліджували прогалину в захисті, що обійшлося організації ще в $41 тис.

Де він зараз? У 2007 році кілька відомих компаній стали жертвами комп’ютерних атак. Незважаючи на те, що Джеймс заперечував будь-яку причетність до цих інцидентів, він перебував під підозрою, і щодо нього велося розслідування. У 2008 році він наклав на себе руки, вважаючи, що буде засуджений за злочини, яких не скоював.

3. Альберт Гонсалес (Albert Gonzalez)

Альберт Гонсалес починав як лідер хакерської групи ShadowCrewГонсалес починав як лідер хакерської групи ShadowCrew. На додаток до крадіжок та продажу номерів кредитних карток ShadowCrew підробляла паспорти, картки соціального страхування і свідоцтва про народження для злочинів, пов’язаних з крадіжкою особистих даних.

Що він зробив? Альберт Гонсалес отримав популярність в інтернеті, коли зібрав понад 170 млн номерів кредитних карток протягом двох років. Потім він зламав бази даних компаній TJX та Heartland Payment Systems, щоб вкрасти номери кредитних карток, які там зберігалися.

Де він зараз? Гонсалес був засуджений до 20 років тюремного ув’язнення. Він повинен вийти у 2025 році.

4. Кевін Поульсен (Kevin Poulsen)

Кевін Поульсен, також відомий як Dark Dante, заробив 15 хвилин слави, використовуючи свої глибокі знання телефонних систем. Якось він зламав телефонну мережу радіостанції KIIS-FM, що дозволило йому виграти Porsche та інші цінні призи.

Кевін Поульсен відомий як Dark Dante

Що він зробив? Поульсен потрапив до списку злочинців, яких розшукує ФБР, коли зламав їхню базу даних і вкрав засекречену інформацію, яка стосується прослуховування телефонних розмов. Він був спійманий і засуджений до 51 місяця в’язниці та штрафу в розмірі $56 тис.

Де він зараз? Поулсен змінив свої звички після звільнення з в’язниці в 1995 році. Він почав працювати журналістом і тепер є головним редактором видання Wired. У 2006 році він навіть допоміг правоохоронним органам виявити 744 сексуальних маніяків на MySpace.

5. Гері Маккіннон (Gary McKinnon)

Уродженець Шотландії Гері Маккіннон, відомий як «Solo», імовірно, координував те, що стане відоме як «найбільший злам військових комп’ютерів за всю історію».

Гері Маккіннон, відомий як «Solo»

Що він зробив? За 13-місячний період з лютого 2001 року по березень 2002 року Маккіннон незаконно отримав доступ до 97 комп’ютерів, які належать Збройним силам США і NASA. Він стверджував, що просто шукав інформацію про придушення «вільної енергії» (одна з теорій змов) і приховування інформації про НЛО. Однак, за словами влади США, він видалив ряд критично важливих файлів, що призвело до відмови роботи більше 2 тис. комп’ютерів протягом доби. Збиток від його діяльності оцінюється в $700 тис.

Де він зараз? Гері зміг уникнути тюремного ув’язнення. Його адвокат зміг домогтися заборони на екстрадицію в США у зв’язку з тим, що Маккіннон хворий на синдром Аспергера.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися