У Facebook роздумують над опцією для оскарження видалення

Апеляції у Facebook зараз можна подавати лише відносно матеріалів, які видалили начебто за порушення авторських прав

У користувачів Facebook скоро може з’явитися шанс на справедливість стосовно видалених постів. Нині, якщо запис видалили, шансів його повернути немає. Однак в інтерв’ю ресурсу Vox директор соцмережі Марк Цукерберг розповів, що він роздумує над запровадженням опції для подачі апеляції. Вона дозволить оскаржувати рішення адміністраторів Facebook, що має змістити фокус з бажань керівництва соцмережі в напрямку звичайних користувачів.

Апеляції у Facebook зараз можна подавати лише відносно матеріалів, які видалили начебто за порушення авторських прав. При цьому оскаржувати видалення необхідно в рамках акту United States Digital Millennium Copyright Act (DMCA). На думку Цукерберга, надавши користувачам можливість подавати апеляцію безпосередньо, соцмережа стане більш схожою на хорошу демократичну систему. Буде також журі – випадкові користувачі, в яких запитуватимуть думку про видалений пост.

Facebook час від часу опитує користувачів на предмет загальних правил спільноти. Однак навіть при цьому трапляються збої, наприклад, користувачі дозволили публікацію дитячого порновідео. Загалом у Facebook три категорії неприйнятних матеріалів: ню та сексуальна активність, розпалювання ненависті та насилля, шокуючий контент.

У своєму інтерв’ю Цукерберг також відповів на нещодавню заяву Тіма Кука про те, що соцмережі вже пізно вводити саморегулювання. За словами Цукерберга, заробіток на рекламі у соціальному медіа є хорошим виходом, оскільки, на відміну від підходу Apple до приватності, багато користувачів Facebook заплатити за неї не можуть.