Intel виступає проти Windows на смартфонних процесорах

Intel є власницею патентів на архітектуру x86, на якій побудовані чіпи Core, Pentium, Celeron, Atom, а також моделі від AMD.

Поки Microsoft наполегливо працює над розірванням монополії Wintel (Windows+Intel), у самій Intel думають, що це погана ідея. Процесорний виробник днями випустив офіційну відповідь на те, що Windows, а також звичні програми можна буде запускати на процесорах від смартфонів.

windows

Експерименти із запуском повноцінної Windows 10 на девайсах з чіпами ARM у Microsoft проводять уже багато місяців. У грудні 2016 компанія разом з ARM та Qualcomm показала, як це все працює. Виявилося, що смартфонні чіпи непогано підходять, і у квітні ARM оголосила про випуск трансформерів 2 в 1 з Windows на базі процесорів цієї архітектури. Додатково Microsoft у червні на найбільшій комп’ютерній виставці Computex повторно продемонструвала роботу Windows 10 на ARM від Qualcomm. Тоді ж стало відомо, які компанії першими випустять подібні девайси. Серед них – Asus, HP та Lenovo.

Увесь цей час представники Intel зберігали офіційне мовчання. Компанія є власницею патентів на архітектуру x86, на якій побудовані чіпи Core, Pentium, Celeron, Atom, а також моделі від AMD. Однак днями її головний юрист Стівен Роджерс та директор Intel Labs Річард Угліг зробили офіційну заяву.

«Існують звіти, що деякі компанії можуть спробувати емулювати належну Intel технологію x86 ISA без дозволу Intel, – йдеться у офіційному блозі. – Intel ретельно захищає свої інновації x86 і не проводить широкого ліцензування іншим компаніям. За останні 30 років Intel пильно охороняла свої права на інтелектуальну власність від порушення її виробниками процесорів».

Емуляція не є новою технологією в ІТ-світі. Завдяки емуляції ви можете, наприклад, запускати додатки Android на Windows, грати в ігри від приставки NES на ПК та робити багато іншого. Останньою компанією, яка офіційно ліцензувала x86, був виробник процесорів Transmeta. Свого часу ліцензії також отримали United Microelectronics Corporation, Advanced Micro Devices (AMD), Cyrix Corporation, Chips and Technologies, Via Technologies.

В Intel не називають компанії, які нині хочуть порушити її права на інтелектуальну власність. Виробник процесорів лише говорить, що йому не подобається порушення його патентів і що він сподівається, що інші компанії продовжать поважати інтелектуальні права Intel. Сама Intel продовжить пильно захищати свої інновації та інвестиції.

Windows із самого початку була створена для архітектури і тому не працювала на інших чіпах, з ARM включно. Перехід на відмінні від х86 чіпи Microsoft пробувала ще у 2012 році. Тоді компанії Asus, Dell, Lenovo та Samsung випустили ноутбуки на базі Windows RT. Це була спеціальна версія ОС, яку адаптували для чіпів ARM. Однак вона мала багато обмежень програмного забезпечення та не дозволяла запускати звичайні додатки, через що і провалилася.

Нинішню спробу у Qualcomm, яка є найбільшим виробником ARM-процесорів, вважають зовсім іншою. Адже вона дозволяє запускати повноцінну версію Windows, і адаптувати до неї додатки не потрібно. Представники Qualcomm говорять, що їхні процесори можуть запускати як 64-бітні універсальні додатки Windows, так і старі 32-бітні програми.

Перехід на ARM обіцяє користувачам Windows суттєві поліпшення. Qualcomm обіцяє, що з її процесорами ноутбуки, наприклад, зможуть працювати без підзаряджання до 20 годин. Окрім цього, вони будуть постійно підключені в режимі очікування – так само, як зараз смартфони. На наявних комп’ютерах з Windows 10 режим очікування означає, що машину вимкнули.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я