П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Україні можуть надати дрон-ракетоносець з високоточними ракетами

Розроблена Великобританією ракета, яка широко використовується українськими силами, отримала новий спосіб доставки. Це гігантський квадрокоптер, здатний нести 300 кг в радіусі до 30 км.

Нова система поєднує безпілотник T-650, розроблений британським виробником зброї BAE Systems і Malloy Aeronautics, з британськими високоточними ракетами Brimstone II, які несуть корисне навантаження 6,3 кг і мають радіус дії до 60 км.

Відповідно до звітів із конференції з захисту DVD минулого тижня, BAE планує оснастити свої безпілотники трьома ракетами Brimstone II, вагою 50 кг кожна.

Ракети є особливо смертоносними завдяки їхнім можливостям подвійного наведення. Вони можуть знаходити власні цілі, виявляючи радіолокаційні сигнали міліметрових хвиль, а також наводитися на цілі за допомогою лазера.

Хоча корисне навантаження на Brimstone II набагато менше, ніж на американській ракеті Hellfire аналогічної конструкції, менша вага дозволяє Brimstone розвивати набагато більшу швидкість і запускати її з швидших літаків.

Уряд Великобританії відправив в Україну ракети Brimstone і має намір відправити ще більше. Завдяки передовій військовій техніці, розробленій для пускових установок Brimstone, яка фактично все ще розробляється, українські солдати перетворюють цивільні транспортні засоби на імпровізовані військові вантажівки, оснащені пусковими установками Brimstone.

Ракети, запущені з безпілотників, — це інша гра, оскільки більшість безпілотних літальних апаратів, які використовуються обома сторонами війни в Україні, призначені не для доставки ракет, а для виявлення цілей для артилерійських ударів. Це робота, яка традиційно виконується людьми і є однією з найнебезпечніших військових професій.

Повідомляється, що українські війська також широко використовують безпілотники-камікадзе. Дешеве готове обладнання здатне впоратися з досить великим вантажем вибухівки, щоб зробити з неї бомбу з дистанційним керуванням.

Чи незабаром високоточні ракети «повітря-земля» з базуванням на дроні з’являться на українських полях битв, поки невідомо. Минулого року представник BAE заявив, що він сподівається, що система стане доступним для клієнтів до 2023 року.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися