Аналітики: до 2030 року відновлювана енергія стане «безплатною»

Сьогодні в Європі вже працює більше десятка постачальників ресурсів, які змінюють свою бізнес-модель, котра раніше спиралася на вугілля та природний газ.

Експерти швейцарського інвестиційного банку UBS розраховують, що до 2030 року домашні господарства майже не викидатимуть в атмосферу діоксид вуглецю. На їхню думку, до цього часу вартість відновлюваної енергії стане настільки низькою, що вважатиметься безплатною.

Сьогодні в Європі вже працює більше десятка постачальників ресурсів, які змінюють свою бізнес-модель, котра раніше спиралася на вугілля та природний газ. Нині вони переходять на відновлювані джерела енергії, і, на думку аналітиків, ця тенденція буде лише збільшуватися зі зниженням цін та зростанням попиту. «У 2010 році сонячна енергія для кип’ятіння чайника обійшлася б у 3 пенні, – пишуть аналітики. – До 2020 року ця ціна впаде до половини пенні». Ще через 10 років вона стане майже безплатною.

У США також спостерігається зниження цін на сонячні панелі, особливо в таких сонячних регіонах, як Каліфорнія та Флорида. У деяких областях споживачі вже отримують «залізо» та установку безплатно. Вигода в тому, що надлишок енергії забирають продавці «заліза», які продають цю надлишкову електрику в загальну мережу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я