Середа, 29 Травня, 2024

Бот із Twitter «перекладає» звуки джунглів у слова, і це може допомогти врятувати природу

Науковець Сараб Сеті створив у Twitter незвичного бота під назвою Existential Jungle Bot. Програма є відгалуженням від основного проекту дослідника – автономним аналізатором звуків джунглів для відстеження змін в біосфері. Бот отримує звуки дощових лісів, а потім пропускає їх через не дуже якісний алгоритм розпізнавання мови. В результаті в Twitter можна почитати «перекладені» розмови джунглів.

Ідея проекту Сеті в тому, щоб наповнити дощові ліси дешевими гаджетами для запису та передачі звуків. З їхньою допомогою можна створити «відбитки пальців» для певної локації. Порівнюючи звуки з різних місць між собою, можна зрозуміти, що там відбувається. Наприклад, так можна виявляти вирубування лісів. Система також здатна захоплювати звуки окремих тварин. Це дозволяє віддалено стежити за розмаїттям видів на певній території.

Розробник сподівається, що його рішення дозволить значно підвищити продуктивність праці екологів. Сьогодні всю цю роботу їм доводиться виконувати вручну, що виявляється дорого і дуже повільно. За свою ідею Сеті отримав нагороду від ЮНЕСКО як за кращий інноваційний проект.

Сам проект розпочався три роки тому, і автор каже, що було дуже складно подружити електроніку з джунглями. Висока вологість та температура доповнювалися поведінкою місцевих мешканців, які здатні зіпсувати майже будь-яке обладнання. Практика показала, що орангутани люблять трощити ці девайси, а мурахам сподобався смак мікрофонів.

Після багатьох експериментів інженеру вдалося створити дешевий та надійний девайс, який також приймав дуже слабкий у джунглях сигнал 3G для передачі даних. Енергію давали сонячні батареї, які кріпили на верхівках дерев.

Розробники сподіваються, що наявність такої системи та «відбитків пальців» для джунглів дозволить екологам швидше реагувати на природні зміни і перешкоджати деградації екосистем. Останні часто поводяться нелінійно, і сьогодні можуть виглядати добре, а незабаром – опинитися на грані колапсу.

Бот Existential Jungle Bot у Twitter використовує дані від цих моніторингових станцій. Отримані звуки він передає алгоритму розпізнавання мови. Спершу розробники пробували алгоритм Google, але він виявився занадто якісним. Звуки джунглів не містять людської мови, про що повідомляв алгоритм та відмовлявся працювати. Тому науковці звернулися до менш якісного PocketSphinx, який міг почути у звуках птахів та тварин щось схоже на слова.

Приблизний переклад: “де він може бути в вас до кінця, і я був до мене, або він перетворив його тут і ми тут?

За матеріалами: The Next Web

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися