Субота, 22 Червня, 2024

Android 12L: що це таке і чому це має значення

Google знову починає серйозно розглядати планшети, підготувавши для них спеціальну версію Android. Перша та єдина така версія для планшетів Android 3 Honeycomb випускалася в 2011 році. Нові планшети зможуть використовувати Android 12L.

Android 12L розроблена спеціально для планшетів та інших пристроїв з великим екраном, таких як складні телефони. Android 12L (з літерою L означає “великий” або “великий екран”) призначений для того, щоб Android сяяв на планшетах і складних телефонах, і, можливо, це те, чого операційна система давно потребувала.

Версію Android 12L планується запустити десь у 2022 році. На власному сайті Google написано “на початку 2022 року”, в той час як Gizmodo стверджує, що оновлення вийде в 2 кварталі 2022 року (тобто десь між квітнем і червнем). Швидше за все, система вийде у квітні.

Бажаючі можуть скористатися Android 12L у вигляді оглядової версії для розробників. Вона доступна для обраних пристроїв, включаючи телефони Pixel починаючи з Pixel 3a і далі і Lenovo Tab P12 Pro.

В даний час Google застосовує універсальний підхід до своєї операційної системи і випускає один дистрибутив для всіх гаджетів Android. Але на практиці робота на великому екрані може сильно відрізнятися від роботи на маленькому дисплеї смартфона. Оскільки Android в основному орієнтований на телефони, це може зробити його не надто красивим на великих пристроях. Додатковий простір може використовуватися не оптимально.

Таким чином, Android 12L – це Android 12 з деякими налаштуваннями великого екрану і декількома ексклюзивними функціями, які погано працювали б на телефонах, крім великих гнучких телефонів. Це аналогічна ідея того, що Apple зробила з iPadOS, яку вона відокремила від iOS.

Крім інтерфейсу, Android на планшетах також страждає від нестачі додатків, оптимізованих для планшетів, і Android 12L також прагне в деякій мірі вирішити цю проблему.

Особливості Android 12L

Android 12L в значній мірі має ті ж функції, що і Android 12, оскільки це просто версія, оптимізована для пристроїв з великим екраном. Але це означало деякі зміни в компонуванні і функціях.

У Android 12L список сповіщень містить два стовпці, а не один, з швидкими налаштуваннями ліворуч та сповіщеннями праворуч. Це дозволяє максимально використовувати весь додатковий простір.

Екран блокування аналогічно використовує два стовпці для відображення інформації. Якщо включене блокування шаблоном або PIN-кодом, воно буде відображатися збоку екрану, щоб полегшити доступ. Замок можна перемістити на інший бік, просто натиснувши на відповідну сторону, і він перестрибне.

В Android 12L в нижній частині екрана з’явилася нова панель завдань, яку можна відкрити або приховати в будь-який час довгим натисканням. Вона відображає ярлики додатків, що дозволяє легко перемикатися між додатками без необхідності спочатку переходити на головний екран або екран останніх додатків.

Також можна перетягнути додаток з панелі завдань, щоб перейти в режим розділення екрана, або можна використовувати нову дію “Розділити” в розділі “Огляд”, щоб одним дотиком запустити розділений екран.

Є також елементи управління жестами для прокрутки останніх додатків або повернення на головний екран. Таким чином, навігація на Android 12L повинна бути більш швидкою і плавною, ніж в даний час на планшетах і інших пристроях з великим екраном.

Більш привабливі програми

Одна з проблем, пов’язаних з Android на планшетах, полягає в тому, що багато додатків не оптимізовані для використання на великих екранах. Вони будуть виглядати потворно або здаватися незграбними при використанні з великим екраном.

У Android 12L розробники Google покращили режим сумісності. Навіть якщо програма не оптимізована для великого дисплея, вона повинна виглядати краще, ніж в це можливо зараз.

Крім поліпшення зовнішнього вигляду додатків на пристроях з великим екраном, Android 12L також допоможе знайти кращі програми для великих екранів. В магазині Google Play виділятимуться додатки, оптимізовані для такого пристрою. На сторінці зі списком додатків, які не оптимізовані, також з’явиться попередження.

За матеріалами: TechRadar

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися