Вівторок, 25 Червня, 2024

Намисто, що «захищає» від 5G виявилося шкідливо радіоактивним

Намиста та аксесуари, які стверджують, що вони «захищають» людей від мобільних мереж 5G, виявилися небезпечно радіоактивними. Про це повідомило голландське управління з ядерної безпеки та радіаційного захисту (ANVS). Воно випустило попередження про десять продуктів, які виділяли шкідливе іонізуюче випромінювання.

Агентство закликало людей не використовувати продукти, які можуть завдати шкоди при тривалому носінні. Виявлені продукти включали маску для сну “енергетична броня”, браслет і намисто. Одним з таких радіаційно небезпечних продуктів є браслет для дітей під брендом Magnetix Wellness.

“Не носіть його більше, приберіть в безпечне місце і чекайте інструкцій по поверненню, – йдеться в заяві ANVS. – Продавцеві ANV повідомили, що продаж заборонений і повинен бути негайно припинений, і що вони повинні повідомити про це своїм клієнтам”.

Теорії змови підживлюють ринок пристроїв «захисту» від 5G. Вони, як правило, не роблять ніякого ефекту. У травні 2020 року, наприклад, в продажі з’явився USB-накопичувач вартістю $350, який, як стверджувалося, забезпечував “захист” від 5G.

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що мобільні мережі 5G безпечні і принципово не відрізняються від існуючих 3G і 4G. Мобільні мережі використовують неіонізуючі радіохвилі, які не пошкоджують ДНК.

Незважаючи на це, траплялися випадки псування базових станцій 5G, які пов’язували з поширенням коронавірусу. В Україні, наприклад, з’явилася петиція щодо заборони 5G і вона набрала достатньо голосів, щоб її розглядав Президент.

Хоча 5G безпечний для здоров’я, деякі радіодіапазони 5G роблять його небезпечним для літаків.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися