Понеділок, 20 Травня, 2024

Android – знову «торт». Google повернувся до солодких назв

Віцепрезидент Android Дейв Бурк повідомив, що наступна версія мобільної операційної системи Android 11 називатиметься «Торт «Червоний оксамит» (Red Velvet Cake). Це може означати, що Google знову повернувся до використання назв солодощів в іменах версій Android.

Традиція використовувати назви солодощів у ролі кодового ім’я чергової версії Android з’явилася не відразу з випуском цієї ОС, але швидко. Першу версію Android представили у 2007 році, але солодкі назви випуски ОС почали отримувати лише з Android 1.5 Cupcake у 2009-му.

Назви десертів для версій ОС вибиралися за англійським алфавітом починаючи з літери C (Cupcake – кекс). Наступні випуски отримували такі назви: 1.6 Donut («пончик»), 2.0/2.1 Eclair («еклер»), 2.2 Froyo (десерт «заморожений йогурт», від англійського frozen yogurt), 2.3 Gingerbread («пряник»), 3.0 Honeycomb («бджолині стільники»), 4.0 Ice Cream Sandwich («морозиво у вафлях у вигляді брикетів»), 4.1/4.2/4.3 Jelly Bean (цукерки «желейні боби»), 4.4 KitKat (на честь однойменного бренду шоколадних батончиків), 5.0/5.1 Lollipop («льодяник на паличці»), 6.0 Marshmallow («зефір»), 7.0 Nougat («нуга»), 8.0 Oreo (печиво «Oreo»), 9.0 Pie («пиріг»).

Підписуйтесь на наш канал у Telegramhttps://t.me/techtodayua

Традиція найменування версій Android на честь солодощів припинилася з виходом Android 10, яка мала отримати десерт із назвою, що починається на літеру Q. У Google пояснили відмову тим, що десерти не дуже інклюзивні.

Віцепрезидент продуктового менеджменту Android Самір Самат розповів, що Android є глобальним брендом, який використовують в Індії та Бразилії більше людей, ніж у США. Використання англійських слів для десертів залишає поза межами деякі регіони.

Самат розповів, що, наприклад, Androi 9 Pie (пиріг) не завжди є десертом. Android 5 Lollipop (льодяник) може бути складно вимовляти в деяких регіонах. Android 6 Marshmallow (зефір) взагалі невідоме в багатьох країнах. За його словами, числа є універсальними.

Що ж, ми так і не дізнаємося, яким десертом планували у Google назвати Android Q. Існувало багато варіантів: Qurabiya, Quindim, Queen of Puddings, Qottab, Quesito, Queijadinha, Quirks, Quince. Бурк минулого року казав, що розробники Android 10 Q називали його Quince Tart – ще один різновид пирога.

До речі, Самат казав, що Android 11 R мав отримати назву Rabri – це солодощі з індійського регіону на базі молочного суфле з додаванням горіхів, спецій та цукру.

Десерт «Торт «Червоний оксамит» (Red Velvet Cake) – шоколадний торт темно-червоного, яскраво-червоного або червоно-коричневого кольору. Традиційно готується як листковий пиріг з глазур’ю з вершкового сиру. Для приготування використовують пахту, вершкове масло, борошно, какао і буряк або червоний харчовий барвник. Зазвичай використовується глазур з вершкового сиру або кремова глазур.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися