Субота, 20 Квітня, 2024

Apple береться за медичну науку, фокусується на жінках, слуху та рухомості

На фоні гучної презентації iPhone 11, Apple TV+ та Apple Arcade загубилися інші плани цього технологічного гіганта. Компанія оголосила про свої наміри взяти участь у масштабних медичних дослідженнях. Віце-президент відділу здоров’я Apple Сумбул Десай розповів, що це буде три дослідження в галузях слуху, рухомості та жіночого здоров’я.

«Ми маємо партнерів, які дійсно зацікавлені в розумінні можливості використання технологій для реального впливу на людську поведінку та здоров’я в цих галузях, – каже він. – Це те, що ми насправді вивчаємо».

Мета дослідницької роботи Apple – допомогти профільним академічним медичним установам використати можливості продуктів Apple у медичних цілях. Головний операційний директор компанії Джефф Вільямс каже, що це дозволить залучити учасників в небачених раніше масштабах.

Дослідження жіночого здоров’я проводитимуть спільно з гарвардською Школою громадського здоров’я ім. Чана та Національним інститутом здоров’я. В Apple називають роботу «першим довготривалим дослідженням такого масштабу, яке фокусується на менструальних циклах та гінекологічних умовах». Учені хочуть з’ясувати та оцінити ризик розвитку в жінок низки захворювань – синдрому полікістозних яєчників, безпліддя, остеопорозу, а також проаналізувати такі стани, як вагітність і менопауза.

У галузі слуху Apple хоче зібрати дані, щоб побачити, як щоденний шум впливає на рівень слуху. Вивчатимуть цю проблему разом з Університетом Мічигану. Зібрані дані передадуть у Всесвітню організацію охорони здоров’я в рамках ініціативи безпечного слуху.

Партнерство з Жіночим госпіталем та Американською асоціацією серця дозволить Apple дізнатися, як серцевий ритм та мобільність людини пов’язані з частотою її госпіталізацій, падінь, проблем з серцем та якістю життя. Як мобільність збиратимуться, наприклад, швидкість крокування та швидкість підйому сходами.

Поштовх до цих трьох масштабних досліджень Apple дало її попереднє вивчення серця разом зі Стенфордським університетом. У ньому взяли участь 400 000 користувачів, а результати виявилися такими, що топ-менеджери вирішили запустити нові дослідження, пояснює Десай.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися