Понеділок, 15 Липня, 2024

Apple готує перший свій ноутбук на процесорі ARM на 2021 рік

Уже наступного року Apple може випустити свій перший ноутбук, який ознаменує відмову від процесорів х86. З ним компанія почне перехід на процесори архітектури ARM – така ж використовується у смартфонах.

https://techtoday.in.ua/wp-content/uploads/2019/02/If-your-Mac-does-not-have-stickers-from-Intel-Inside-its-thanks-to-Steve-Jobs.jpg

Відомий Apple-аналітик KGI Securities Мінг Чі Куо каже, що очікувати на «яблучний» комп’ютер з процесором ARM можна в період у 12-18 місяців від сьогодні. Чип компанія розробить сама.

У 2018 році Куо вперше сказав, що Apple збирається відмовитися від процесорів Intel та перейти на власні чипи на базі архітектури ARM. Тоді він прогнозував, що це відбудеться у 2020 або 2021 році.

Сама Apple донині не давала чіткої інформації щодо можливої відмови від чипів Intel. Однак вона багаторазово шукала спеціалістів на роботу, які натякали про роботу над власними процесорами для комп’ютерів та ноутбуків. Так компанія зможе позбутися залежності від сторонніх розробників та їхнього виробничого циклу.

Застосування власних однокристальних систем зробило б Apple єдиним великим виробником комп’ютерів, який не спирається на чужі процесори. Dell, HP, Lenovo і ASUS використовують x86-чипи Intel і AMD. Також Apple зможе тісніше інтегрувати нове обладнання та програмне забезпечення, що має дати виграш за часом автономності та швидкодії.

У 2005 році Apple оголосила про перехід з процесорів архітектури IBM PowerPC на чіпи Intel x86 в своїх Mac. Ініціативу анонсував колишній виконавчий директор Intel Пол Отелліні разом зі співзасновником Apple Стівом Джобсом. Такі переходи між архітектурами складні і вимагають великої роботи як з боку власників ОС, так і з боку розробників програм.

Цікаво, що Microsoft кілька років також просуває перехід Windows з процесорів х86 на ARM. Останні мають дати користувачам багато нових можливостей, разом з істотно збільшеною автономністю та постійним підключенням до інтернету, як це сьогодні вміють смартфони, в яких використовуються саме ARM-чипи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися