Вівторок, 23 Квітня, 2024

Ігри для Windows працюють швидше у Linux, ніж у Windows

Нещодавнє тестування показало, що такі Linux-дистрибутиви як Arch Linux, Pop!_OS і навіть Nobara Linux, який підтримується одним розробником, перевершили Windows у продуктивності ігор для Windows. Тестування проводилося на найвищих параметрах якості, і Valve Proton використовувався для запуску ігор Windows на Linux.

Відколи з’явився програмний компонент Valve Proton, який дозволяє запускати ігри на різних ОС, було багато дискусій щодо наслідків для продуктивності при його використанні. Proton викликає деякі накладні витрати, які можуть призвести до зниження продуктивності в іграх.

Як виявилося, згідно з тестуванням німецького торгового центру ComputerBase, може бути навпаки. Здається, що у Windows у фоновому режимі відбувається більше роботи і це більше перешкоджає продуктивності, ніж використання Proton на Linux.

Видання протестувало три різновиди Linux — Arch Linux, основу SteamOS, Nobara Linux, форк Fedora, і Pop!_OS від System76 — у п’яти іграх для Windows. Виявилося, що в більшості сценаріїв Linux випереджає Windows.

Коли справа доходить до FPS, загальним лідером у тестуванні була Nobara Linux, а Arch Linux і Pop!_OS відстали на 1–5%. Однак Windows 11 відставала від Nobara Linux лише на 6%. Отже, тут немає великої дельти продуктивності, але це важлива віха, зважаючи, що ігри призначені для запуску в Windows.

З протестованих ігор — Cyberpunk 2077 , Forspoken , Ratchet & Clank: Rift Apart , Starfield і The Talos Principle II — Windows програла з найбільшим відривом у The Talos Principle II, де вона показала лише 65,1 FPS порівняно з лідером Nobara Linux і його 71,5 FPS.

Єдиним дистрибутивом Linux, який постійно кидає виклик Windows 11, коли справа доходить до кадрів, є Arch Linux, який переміг ОС Microsoft у Cyberpunk 2077 , Forspoken і Starfield .

Успіх Arch Linux як у FPS так і в часі кадрів може дати певне розуміння того, чому Valve перейшла з Debian на Arch Linux для своєї SteamOS для ігрової приставки Steam Deck.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися