Apple може перейти на власні ARM-процесори в MacBook уже в кінці року

Apple може не встигнути з виконанням своїх планів, зокрема, через коронавірус

Apple вже кілька років працює над відмовою від використання процесорів Intel у своїх ноутбуках. Планувалося, що це могло статися в першій половині 2021 року. Однак відомий Apple-аналітик Мінг-Чі Куо повідомив, що це може статися вже до кінця нинішнього року.

Першим пристроєм, який отримає ARM-процесор розробки Apple, буде не стаціонарний комп’ютер iMac, а ноутбук MacBook. Його мають продемонструвати наприкінці осені або на початку зими.

Аналітик також відзначає, що Apple може не встигнути з виконанням своїх планів, зокрема, через коронавірус. У такому разі вихід пристрою, можливо, перенесуть на першу половину наступного року.

Про плани Apple відмовитися від процесорної продукції Intel стало відомо у квітні 2018 року. Для Apple переведення комп’ютерів Mac на власні процесори має стати суттєвою зміною. Сьогодні всі iPhone, iPad, Apple Watch і Apple TV використовують однокристальні системи, розроблені в Apple і засновані на архітектурі ARM Holdings. Перехід на власні чипи в Mac дозволить Apple випускати нові моделі в оптимальні для себе терміни, без залежності від циклу оновлення продуктів Intel.

Власні процесори в Mac також дозволять компанії швидше впроваджувати нові функції у своїх продуктах. Застосування власних однокристальних систем зробило б Apple єдиним великим виробником комп’ютерів, який не спирається на чужі процесори. Dell, HP, Lenovo і ASUS використовують x86-чипи Intel та AMD. Також Apple зможе тісніше інтегрувати нове обладнання та програмне забезпечення, що має дати виграш за часом автономності та швидкодії.

У 2005 році Apple оголосила про перехід з IBM PowerPC на чипи Intel x86 в своїх Mac. Ініціативу анонсували колишній виконавчий директор Intel Пол Отелліні разом зі співзасновником Apple Стівом Джобсом. Такі переходи між архітектурами складні і вимагають великої роботи як з боку власників ОС, так і з боку розробників програм.

Цікаво, що Microsoft кілька років також просуває перехід Windows з процесорів х86 на ARM. Останні мають дати користувачам багато нових можливостей, разом з істотно збільшеною автономністю та постійним підключенням до інтернету, як це сьогодні вміють смартфони, в яких використовуються саме ARM-чипи.