П’ятниця, 1 Грудня, 2023

За два роки Apple хоче відмовитися від процесорів Intel у Mac на користь власних чіпів

Користувачі комп’ютерів Apple вже переживали зміну чіпів у своїх Mac, і за кілька років знову опиняться в такій ситуації. За попередньою інформацією, «яблучна» компанія планує відмовитися від чіпів Intel на користь власного процесора. В 2005 році вона перевела свої Mac з процесорів IBM PowerPC на Intel x86.

Ініціатива носить кодове ім’я Kalamata і все ще знаходиться на ранніх етапах розробки. За попередньою інформацією, вона є частиною масштабної стратегії, в межах якої всі пристрої Apple, включаючи Mac, iPhone і iPad, стануть ближчими один до одного в сенсі апаратного і програмного забезпечення.

Для Apple переведення комп’ютерів Mac на власні процесори має стати суттєвою зміною. Сьогодні всі iPhone, iPad, Apple Watch і Apple TV використовують однокристальні системи, розроблені в Apple і засновані на архітектурі ARM Holdings. Перехід на власні чіпи в Mac дозволить Apple випускати нові моделі в оптимальні для себе терміни, без залежності від циклу оновлення продуктів Intel.

Власні процесори в Mac також дозволять компанії швидше впроваджувати нові функції в своїх продуктах. Застосування власних однокристальних систем зробило б Apple єдиним великим виробником комп’ютерів, який не спирається на чужі процесори. Dell, HP, Lenovo і ASUS використовують x86-чіпи Intel і AMD. Також Apple зможе тісніше інтегрувати нове обладнання та програмне забезпечення, що має дати виграш за часом автономності та швидкодії.

Хоча перехід на чіпи Apple планується почати лише в 2020 році, зміни програмної частини розпочнуться раніше. iPhone і iPad з чіпами Apple використовують операційну систему iOS, тоді як комп’ютери Mac працюють під управлінням macOS. За останні кілька років Apple поступово зблизила обидві платформи на користувацькому рівні, і останнім часом починає впроваджувати перенесення функцій нижчого рівня.

У 2005 році Apple оголосила про перехід з IBM PowerPC на чіпи Intel x86 в своїх Mac. Ініціативу анонсували колишній виконавчий директор Intel Пол Отелліні разом зі співзасновником Apple Стівом Джобсом. Такі переходи між архітектурами складні і вимагають великої роботи як з боку власників ОС, так і з боку розробників програм.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися