Apple Music блокує пісні про події на площі Тяньаньмень у 1989 році

У Китаї також працює система соціального рейтингу, в якій громадяни отримують бали за гарні та погані, з точки зору системи, вчинки

Китай є найбільшим ринком у світі, а для Apple ця країна є третьою за важливістю. Китайські журналісти з’ясували, що гроші переважають свободи людей, і тому сервіс Apple Music блокує пісню Джекі Чонга про демократичні протести на площі Тяньаньмень 1989 року. Ті трагічні події стали розвилкою, яка зробила Китай у політичному сенсі таким, яким він є сьогодні.

Джекі Чонг

Події на площі Тяньаньмень залишаються засекреченими навіть сьогодні. Відомо лише, що тоді загинули тисячі людей, але точні цифри китайська влада не розкриває.

Пісня Чонга під назвою Ren Jian Dao містить слова: «молодь сердита, небеса та земля дрижать… Як наша земля стала морем крові? Як шлях додому став шляхом незворотності?»

Окрім цього, Apple Music, за непідтвердженими даними, заблокувала ще двох продемократичних співаків – Ентоні Вонга та Деніз Хо. Про зникнення їхньої творчості повідомили китайські користувачі сервісу газетам Hong Kong Free Press та The Stand.

«Видаленням пісень про події на площі Тяньаньмень Apple активно бере участь у приховуванні колосальних порушень комуністичною партією Китаю проти свого народу і переписуванні загальної пам’яті та історії», – коментує події захисник прав людини в організації Human Rights Watch Яцю Вонг.

Китайська влада вже багато років викликає занепокоєння порушенням прав людини. У 2017 році жителів Синьцзян-Уйгурського автономного району Китаю, який ще називають найбільшим концтабором сьогодення, зобов’язали встановити собі на телефони спеціальний додаток. Ця програма стежить за користувачами та їхніми діями на телефоні. У разі відмови від установлення чи видалення цього додатка на них чекає тюремне ув’язнення на 10 днів.

У Китаї також працює система соціального рейтингу, в якій громадяни отримують бали за гарні та погані, з точки зору системи, вчинки. Які саме в ній правила та як нараховуються бали – невідомо. Проте вже є тисячі людей, як опинилися в «чорному списку» цієї системи соціального кредиту. Вони опиняються ув’язненими без ув’язнення: їм не можна купувати певні товари, користуватися топовими сервісами та транспортом, банки відмовляють у кредитах, роботодавці відмовляють у прийомі на роботу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я