Apple все ж сканує ваші фотографії в iPhone, хоча обіцяла не робити цього

Зв’язок з серверами Apple відбувався незважаючи на те, що чоловік не використовував iCloud, Apple Photos та Apple ID.

Apple створила систему CSAM, яка дозволяє сканувати всі фотографії у вашому iPhone, а також інших девайсах. Після значного невдоволення громадськості від появи CSAM компанія Apple публічно відмовилася від запуску цієї системи. Однак днями користувачі повідомили, що CSAM, схоже, по-тихому запустили, і вона працює.

Користувач Джеффрі Пол помітив, що при копіюванні фотографій з iPhone на комп’ютер Apple Mac з його домашньої мережі виходили запити на сервери Apple. Інформацію про ці запити показав додаток сканування мережі Little Snitch.

Зв’язок з серверами Apple відбувався незважаючи на те, що чоловік не використовував iCloud, Apple Photos та Apple ID.

Фотографії користувач передавав за допомогою кабелю USB, оскільки він не хоче користуватися сервісами Apple з міркувань безпеки. Apple у США передає дані стосовно 30 000 користувачів на рік правоохоронним органам беж жодних дозволів. Цю цифру він наводить, посилаючись на власний звіт Apple стосовно прозорості.

Little Snitch показав, що macOS з’єднується з Apple API через програму mediaanalysisd (Media Analysis Daemon). Це фоновий процес для аналізу мультимедійних файлів.

Власне, якщо уважно прочитати офіційну заяву Apple стосовно паузи з CSAM, стане зрозуміло, що ЗМІ дещо перебільшили її слова. Наприклад, видання Wired випустило статтю під заголовком: Apple Kills Its Plan to Scan Your Photos for CSAM («Apple скасовує свій план щодо сканування ваших фотографій на предмет сексуального насильства»).

Apple не відмовлялася і не зупиняла роботу над CSAM, компанія взяла додатковий час для доопрацювання, про що повідомила у своєму звіті для інвесторів на сторінці 93 в розділі Privacy:

«На основі відгуків клієнтів, правозахисних груп, дослідників та інших ми вирішили приділити додатковий час протягом наступних місяців, щоб зібрати інформацію та внести покращення, перш ніж випускати ці критично важливі функції безпеки дітей».

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я