П’ятниця, 21 Червня, 2024

На Facebook подали до суду за те, що вона розряджала акумулятори смартфонів

Facebook може таємно розряджати батареї мобільних телефонів своїх користувачів, стверджує колишній співробітник. За це він подав на соцмережу до суду. Він стверджує, що за відмову брати участь у такому тестуванні його звільнили.

Практика, відома як «негативне тестування», дозволяє технологічним компаніям «таємно» вичерпувати заряд акумулятора мобільного пристрою в ім’я тестування функцій або проблем, таких як швидкість роботи додатка чи завантаження зображення, каже дослідника даних Джордж Хейворд.

«Я сказав менеджеру: «Це може зашкодити комусь», і вона сказала, що, завдавши шкоди кільком, ми можемо допомогти більшим масам», — сказав 33-річний Хейворд, який у позові до Федерального суду Манхеттена стверджує, що його звільнили в листопаді за відмову брати участь у негативному тестуванні.

Хейворд працював над месенджером Facebook Messenger, який дозволяє користувачам надсилати письмові повідомлення або здійснювати телефонні чи відеодзвінки. Відповідно до звіту Digital 2021 Global Overview Report, Messenger має 1,3 мільярда користувачів у всьому світі, що дозволяє йому посісти 4 місце серед найбільш використовуваних платформ соціальних мереж.

Згідно з судовим позовом, поданим проти Meta Platforms (материнської компанії Facebook), втрата заряду батареї чийогось мобільного телефону ставить людей під загрозу, особливо «за обставин, коли їм потрібно спілкуватися з іншими, включаючи, але не обмежуючись, поліцією чи іншими рятувальниками».

«Я відмовився від цього тесту», — сказав він, додавши: «Виявилося, що якщо ви скажете своєму босові: «Ні, це незаконно», – це не закінчується дуже добре».

Хейворда найняли в жовтні 2019 року з контрактом на шестизначну суму.

Він сказав, що не знає, на скільки людей вплинуло негативне тестування Facebook, але вважає, що компанія зайнялася цією практикою, оскільки йому дали внутрішній навчальний документ під назвою «Як проводити обдумані негативні тести», який містив приклади таких експериментів.

Більшість людей, ймовірно, не підозрюють, що Facebook або інші соціальні медіа-компанії здатні навмисно розряджати батарею мобільного телефону, сказав адвокат Хейворда Ден Кайзер.

Позов, який вимагав відшкодування невизначених збитків, з тих пір був відкликаний, оскільки Гейворд повинен звернутися до арбітражу, сказав адвокат, який сказав, що Хейворд підтримує звинувачення.

«Це явно незаконно, — сказав Кайзер про цю практику. – Мене обурює те, що мій телефон, а його батарею може маніпулювати будь-хто».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися