Субота, 15 Червня, 2024

ARM-чипи використовуються в найпотужнішому суперкомп’ютері планети

Японський суперкомп’ютер Fugaku визнали найшвидшим суперкомп’ютером на сьогодні. Ця машина використовує чипи архітектури ARM. Остання використовується в смартфонах, планшетах, навушниках, плеєрах, а віднедавна – і в комп’ютерах та ноутбуках Apple Mac.

Досягнення Fugaku вперше помістило суперкомп’ютер на базі ARM на перший рядок списку TOP500. Також цей суперкомп’ютер є першим топовим девайсом за багато років, який не знаходиться в Китаї чи США. Машина працює в центрі комп’ютерних наук RIKEN.

Створили суперкомп’ютер фахівці Fujitsu, які використали 48-ядерну систему на чипі A64FX. Загалом використано 158 976 чипів, які видають стабільну продуктивність на рівні 415,5 петафлопс та пікову продуктивність на рівні 1 ексафлопс.

Попередній лідер TOP500 суперкомп’ютер Summit має продуктивність 148,8 петафлопс. Fugaku виявляється у 2,8 разів продуктивніше.

Fujitsu ліцензувала дизайн процесора у британської компанії ARM, яка належить японському гіганту SoftBank. Система коштувала понад $1 млрд та будувалася близько шести років. Використовувати Fugaku планується, серед іншого, для пошуку вакцини проти коронавірусу.

Fugaku не буде довго залишатися лідером. Національна лабораторія в Окриджі (США) з допомогою AMD та Cray Computing будує суперкомп’ютер потужністю 1,5 ексафлопс. Також Cray та Intel будують для Аргонської національної лабораторії комп’ютер з потужністю вище 1 ексафлопса.

Загалом сьогодні із TOP500 суперкомп’ютерів 340 знаходяться в Китаї та США.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися