Вівторок, 23 Липня, 2024

Австралійці успішно тестують мобільний протидроновий лазер

Знищувати дрони звичайною кінетичною зброєю – кулями, снарядами, ракетами, дробинами – економічно невигідно, адже на дрон у кілька сотень доларів витрачається тисячі, десятки тисяч та сотні тисяч доларів, залежно від використаних боєприпасів. Австралійська армія провела тестування лазерної зброї розміром з валізу, яка успішно збиває безпілотники. З такою зброєю уже дрони стають економічно невигідними, адже лазерний постріл коштує лише одиниці доларів.

Міністерство оборони Австралії продемонструвало не тільки першу в країні лазерну зброю, але й найпотужніший у світі портативний високоенергетичний лазер, здатний збивати безпілотники з новаторською точністю.

Лазери можуть вражати кілька цілей одночасно зі швидкістю світла та  нескінченною кількістю пострілів приблизно за долар за постріл, не рахуючи вартості обладнання.

Високоенергетичний портативний лазер Fractl, створений компанією AIM Defence, виглядає як великий геодезичний лазер і важить менше 50 кг.

Випробування проводилися разом із звичайним озброєнням для боротьби з безпілотниками. Там, де останні витрачали багато боєприпасів і часто не могли знищити дрон, лазерна зброя безшумно й майже нерухомо знищувала дрони.

За словами виробника, Fractl може працювати як від батареї, так і від мережі змінного струму та розроблений, щоб запропонувати різноманітні реакції на дрони. Він не тільки може знищити їх променем розміром із 10-центову монеті, коли вони рухаються зі швидкістю 100 км/год на відстані 1000 м, або спалити датчики на відстані 1500 м. Це також десята частина розміру подібних систем і десята частина вартості.

Лазер можна точно наводити за допомогою ручного контролера, який дозволяє оператору вибирати, на яку частину дрона націлюватися для досягнення максимального ефекту.

Цей точний контроль також дозволяє лазеру робити хірургічні атаки, перерізаючи дроти або спалюючи вибухівку, а також досягаючи повного знищення дрона з меншою потужністю, ніж потрібна для кип’ятіння чайника. Система націлювання може впоратися як з індивідуальними, так і з груповими атаками. Крім того, лазер розроблений таким чином, щоб не завдати шкоди людям, які можуть помітити відображення лазера в очах.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися