Автомобілі BMW 5 будуть самі вирішувати, коли варто змінити смугу руху: тригером стане погляд водія

Про водіїв автомобілів BMW ходить жарт, що їхні вимикачі сигналу поворотів заросли павутиною, оскільки їх не використовують при зміні смуги руху. Нові BMW 5 дозволять водіям не лише забути про перемикач сигналу поворотів, а й не докладати зусиль до керма. Автомобіль буде сам вирішувати, що потрібно змінити смугу руху. Водієві потрібно лише запустити процес, направивши очі у відповідний бік.

Автомобіль, ціна якого починається від ?49 850, сам запропонує змінити смугу руху, наприклад, коли автомобіль попереду їде надто повільно. Водій може підтвердити це, подивившись на бокове дзеркало. Машина оснащена камерами за кермом для відстеження напряму погляду водія.

BMW каже, що це перша в світі подібна функція і вона називається Active Lane Change Assistant. Активний асистент зміни смуги автоматично виконує необхідні рухи керма, якщо це дозволяє дорожня ситуація.

Активний асистент зміни смуги є додатковою функціональністю, тому його можна вмикати та вимикати. Він працює лише на швидкості до 150 км/год. На швидкості нижче 140 кілометрів на годину водії також зможуть відірвати руки від керма, якщо вони «уважно стежать за дорожнім рухом».

Наразі відома лише маркетингова рекламна інформація, тому незрозумілі деталі її реалізації. Наприклад, незрозуміло, що відбувається, коли водій хоче глянути на своє дзеркало, але не погоджується на пропозицію штучного інтелекту змінити смугу руху, коли ця функція ввімкнена.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я