Понеділок, 4 Грудня, 2023

Автомобілі навчилися шукати нарколабораторії за запахом

Професор хімії створив автомобіль, який на ходу «винюхує» нарколабораторії. Автор розробки Гвідо Вербеке з Університету Північного Техасу перетворив гібридне авто Ford Fusion Energi на такого собі помічника поліції. Він уловлює в повітрі сліди виробництва заборонених речовин і позначає місця розташування нарколабораторій на карті.

Професор оснастив автомобіль спеціальними приладами, а також допрацьованим мас-спектрометром, який визначає наявність у повітрі певних молекул. Останній фактично висить у повітрі, для чого вчений сконструював спеціальну магнітну підвіску. Мембрани датчика також дуже чутливі – їх довелося калібрувати в чистому повітрі Антарктиди.

Проведені експериментальні тести показали, що такий детектор може вловити сліди виробництва наркотичних речовин у повітрі на відстані 4,5 м від лабораторії. «Коли детектор вловлює в повітрі певні хімічні сполуки, комп’ютер вираховує точку їхнього джерела. Місцезнаходження обчислюється протягом декількох хвилин, імовірність помилки становить 4%», – говорить професор. За словами вченого, вартість створення такого автомобіля складає 80-100 тис. доларів.

Дистанційний пошук виробництв наркотичних речовин сьогодні стає дедалі популярнішим. У Австралії, наприклад, власники будинків часто страждають від того, що орендатори квартир виготовляють метамфетамін. Новозеландська компанія Kiwi за сприяння Vodafone створила рішення, яке дозволяє власникам будинків дистанційно стежити за тим, чи не «варить» хтось із жильців цю речовину.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися