Неділя, 14 Квітня, 2024

Автомобілі – за тверезе життя

Національна адміністрація безпеки руху на шосейних дорогах США (NHTSA) продемонструвала прототип системи, яка не повинна дозволяти водіям керувати автомобілем у нетверезому стані. При цьому зручність водіння не знизиться, адже не потрібно буде виконувати якихось додаткових дій.

Нову систему розробники назвали Driver Alcohol Detection System for Safety, або скорочено DADSS. Вона використовує дворівневу перевірку для виявлення небезпечного з точки зору водіння вмісту спирту в крові. Якщо система побачить, що автомобіліст п’яний, вона просто не дасть рушити з місця.

Один з компонентів DADSS – аналізатор повітря після видиху. Цим займається спеціальний сенсор на рульовій колонці, який використовує інфрачервоне випромінювання для вимірювання концентрації алкоголю і вуглекислого газу у видиху водія. Використовувати які-небудь трубки-алкоміри не потрібно.

Другий компонент системи аналізує вміст спирту в крові за допомогою інфрачервоного датчика дотику, який може бути інтегрований, наприклад, у кнопку пуску двигуна. Уся перевірка займає менше однієї секунди.

Розробники стверджують, що система забезпечує високу точність. Вона може бути налаштована на різні порогові значення, які відповідають законодавчим нормам різних країн.

Нова система вже майже готова до використання: фінальні тестові випробування завершаться у 2016 році. Після цього вона пройде сертифікацію, і автомобілів з нею можна чекати вже за п’ять років. Доплатити за такий елемент безпеки доведеться близько $400.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися