Середа, 28 Лютого, 2024

Автономні автомобілі частіше потрапляють у ДТП

Фахівці з Дослідницького інституту транспорту в Мічигані з’ясували, що автономні транспортні засоби не настільки безпечні, як хотілося б. Машини під управлінням комп’ютерних систем потрапляють у ДТП удвічі частіше, ніж ті, яким керує людина. Але роботи жодного разу не були винними в аваріях.

Дані для свого аналізу науковці отримали з переміщень автономних автомобілів трьох компаній – Google, Delphi і Audi. Пошукова корпорація використовує Lexus, дві інші – Audi, і загалом їхні автівки подолали більше 1,9 млн кілометрів по дорогах загального користування.

Винуватцями ДТП за участю автономних машин у всіх випадках виявлялися водії традиційних транспортних засобів. Також цікавим є той факт, що 73% аварій сталися в момент, коли керований комп’ютером автомобіль рухався зі швидкістю менше 8 км/год або стояв.

За даними дослідників, на частку автомобілів з водіями-людьми припадає 4,1 ДТП на мільйон подоланих кілометрів і 1,02 травми. В автономних транспортних засобів ці показники становлять 9,1 і 3,29 відповідно.

Учені підкреслюють, що застосовувані технології на даний час далекі від досконалості та потребують більшого набору алгоритмів в різних ситуаціях. Незважаючи на те, що випробування проводяться на дорогах загального користування, для них створюються досить «тепличні» умови, але це не рятує від регулярних аварій.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися