Субота, 24 Лютого, 2024

Мобільні додатки: допомагають чи змушують працювати?

У магазинах на кшталт Google Play та App Store є сотні мобільних програм, які обіцяють зробити нас продуктивнішими, ефективнішими та більш організованими. Але наскільки це правда і чи в дійсності ми не стали працювати через них більше? Експерти BBC спробували відповісти на це питання.

У всьому винні смартфони, вважає доктор Шерон Макдональд, викладачка інформаційних технологій з університету Сандерленда. «Теоретично сьогодні люди можуть з користю проводити той час, який раніше вважався «мертвим», – наприклад, занотовувати свої думки в транспорті, подорожуючи на роботу, – каже Макдональд. – Додатки, призначені для підвищення продуктивності, наголошують саме на цьому: що вони допомагають раціональніше використовувати час».

У 2016 році сумарна світова вартість цього сектора, за даними дослідницької компанії VisionMobile, складе 58 мільярдів доларів. А компанія Salesforce.com, що досліджує використання програмного забезпечення, минулого року заявила про те, що такі додатки можуть підвищити продуктивність працівників більш ніж на 34%.

Додатки на всі випадки життя

Це просто «колосальна» втрата часу, вважає Крофорд Ворнок, керівник правління агентства з комунікації та зв’язків з громадськістю Firstname Communications. «Я користувався програмами Evernote, Outlook, Procraster, нагадуваннями для iPhone та десятками інших. Завжди повторюється одне й те саме: спочатку вам цікаво, ви досліджуєте всі можливості програми, а потім у якийсь момент розчаровуєтесь і залишаєте її», – говорить Ворнок.

Не він один розчаровується в таких додатках, хоча інші їх обожнюють. Девід Карр, стратегічний директор агентства з маркетингу і технологій Digitas LBi, зізнається, що він залежний від Evernote – популярної «хмарної» програми, призначеної для ведення нотаток, архівування і співпраці з іншими користувачами.

Довгий час він віддано тримався за сервіс збереження закладок Delicious, зберігаючи там посилання на статті, що його зацікавили. Але цей додаток «жахливо зіпсувався», і врешті Карр перейшов на Evernote.

«Тепер я від нього залежний. Я навчився по-новому фіксувати свої думки, ідеї та посилання. Я зробився фанатом систематизації – з легкістю додаю теґи до всього, що читаю, щоб скористатися цими матеріалами пізніше», – розповідає Карр. Він уже запровадив майже 2000 теґів для збереженого ним контенту і планує додавати ще й нові. «Це допомагає мені продуктивно мислити та обговорювати свої ідеї з іншими, замість того щоб витрачати час на згадування забутих прикладів», – каже він.

Досягати більшого

Утім, Джон Каннінгем, консультант агентства з комерційного розвитку Hob-Nob New Business, має протилежну позицію. «Evernote перетворився на монстра, якого неможливо приборкати, – зазначає він. – Там надто багато пошукових опцій і надто складно відрізнити важливе й нагальне від усього іншого».

Натомість йому полюбився Trello – додаток для проектного менеджменту, що застосовує «картки» і «дошки» для сегментації проектів і розподілу завдань між колегами. Цей додаток завоював його прихильність у першу чергу тим, що дозволяє «тримати скриньку вхідних повідомлень порожньою».

«Я перенаправляю електронні листи у Trello, а потім доручаю завдання колегам. Цей додаток для мене набагато корисніший – він допомагає доводити справи до кінця», – каже Каннінгем.

Том Робертс, керівник правління компанії Tribal Worldwide London, висловлюється навіть радикальніше: за його словами, Trello керує його життям. «Зараз ми працюємо над величезним проектом, і Trello допомагає втілювати його у життя аж до дрібниць. На мою думку, заслуга цього додатка не стільки в економії часу, скільки в тому, щоб досягати більшого за робочий день», – розповідає Робертс.

Додатків для підвищення продуктивності багато, і Evernote – один із найпопулярніших

Завжди на роботі?

Та смартфон – двогострий меч, який сприяє звичці завжди бути «на зв’язку» і пожирає наш вільний час.

Як вважає Джонатан Ґрін, директор консультаційної фірми KPMG, мобільні додатки «надзвичайно корисні на індивідуальному рівні», але не надто підходять працівникам великих організацій, оскільки вони не інтегровані з наявними ІТ-системами. «Працівники змушені переключати увагу з робочого місця на смартфон, і це призводить до уривчастості у роботі», – каже Ґрін.

Міркування безпеки

Брак інтегрованості також викликає тривогу з приводу безпеки даних. Це визнає навіть Девід Карр з LBi. За його словами, він та деякі його колеги користуються програмою Evernote через приватні акаунти, безплатні чи преміум. Але жоден варіант програми не призначений спеціально для бізнесу, тому не слід забувати про міркування безпеки.

«Ми не викладаємо туди секретні матеріали, але усвідомлюємо, що навіть некритична інформація – чорнові нотатки, записи і веб-посилання – зберігається на американських серверах». Це означає, що в теорії ці дані можуть бути перехоплені держорганами США, згідно із Законом про боротьбу з тероризмом.

А у світлі нещодавнього рішення Європейського суду про розірвання угоди між США та Європою щодо захисту персональних даних компанії мусять ще старанніше дбати про те, де зберігаються їхня інформація, якою потенційно можуть зловжити.

Навіщо напружуватись?

Попри ці недоліки, люди явно прагнуть знайти для себе корисну програму, яка б полегшила їхню професійну діяльність, об’єктивно чи суб’єктивно. Нові додатки дозволять працювати на ходу – у громадському транспорті або під час обідньої перерви

Алекс Гамільтон, виконавчий директор фірми Radiant Law, який консультує з питань корпоративного права і має офіси в Лондоні та Кейптауні, каже, що всі його працівники із задоволенням використовують додаток Slack: він допомагає поратись з навалою електронних листів.

«Нам вдалося майже повністю позбутися внутрішнього листування, – говорить він. – Тут можна створювати окремі теми для обговорення, а до відкритих тем можуть приєднуватися всі, хто забажає, – це сприяє прозорості в робочих стосунках. А головне, що цим додатком дуже просто користуватись. Людям він подобається».

Схоже, що основні критерії успіху додатків для підвищення продуктивності – це простота і дотепність. «Як у будь-яких якісних стосунках, необхідна відданість обраним програмам, адже з кінцем медового місяця багато хто поступово й непомітно про них забуває», – каже Джейсон Картрайт, голова агентства веб-розробок Potato. Він – прихильник додатків Trello і Slack.

Крофорд Ворнок має іншу думку: він переконаний, що найкраще капіталовкладення – це настінна дошка і «багато-багато маркерів».

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися