Керівники Wikipedia попередили Європарламент, що вони все-таки хочуть знищити вільний інтернет

Одними з головних прибічників суворіших правил для контенту в інтернеті є музиканти, з Полом МакКартні, Анні Леннокс, Пласідо Домінго та Девідом Геттою включно.

У липні 2018 року Європарламент вирішив не руйнувати наявний інтернет, відклавши розгляд нових законів про інтелектуальну власність на осінь. Літо завершилося, і днями єврочиновники знову отримають шанс реформувати Веб так, щоб закони про копірайт стали для нього наче колючим дротом, зробивши неможливим креативність, інновацію та співпрацю. Про це попереджає фонд Wikimedia Foundation, який керує найбільшою онлайновою бібліотекою Wikipedia.

Голова Wikimedia Foundation Марія Сефідарі Хеїчі написала у своєму зверненні так: «Наступного тижня Європейський парламент вирішуватиме, як у майбутньому можна буде обмінюватися інформацією. Голосування значно вплине на те, як ми взаємодіємо в нашому онлайновому цифровому світі. Ми маємо останні хвилини перед подією, яка визначить, як виглядатиме інтернет у майбутньому. Запропоновані Європарламентом правила або нададуть більше інновації та розвитку, або задушать жвавий вільний інтернет, який дозволяв креативність, інновації та співпрацю. Це суттєво, оскільки копірайт впливає не лише на книги та музику. Він визначає, як люди спілкуватимуться та творитимуть в інтернеті майбутнього».

Нагадаємо, що особливу критику викликали дві статті запропонованих правил. Це стаття 11, яка надає право копірайту журналістам на свій контент. Це означає, що різноманітні новинні агрегатори повинні отримувати дозвіл на публікацію їхніх матеріалів. Стаття 13 робить відповідальним за порушення авторських прав не користувачів, а платформи, на яких опубліковано контент-порушник. Це означає, що сайти повинні запроваджувати фільтри та аналізувати кожну одиницю контенту перед її публікацією.

Одними з головних прибічників суворіших правил для контенту в інтернеті є музиканти, з Полом МакКартні, Анні Леннокс, Пласідо Домінго та Девідом Геттою включно. Вони були серед 1300 музикантів, які вважають, що сайти, такі як YouTube та Facebook, не відраховують їм належну частку грошей.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я