Четвер, 29 Лютого, 2024

Без вітрин, автомобілів та дорожніх знаків: Google випускає reCAPTCHA v3, яка не змушуватиме відгадувати

Коли майже п’ять років назад Google випустив новий інструмент захисту сайтів від ботів, його зустріли з радістю, адже він обіцяв користувачам вхід до сайтів одним кліком миші. У реальності виявилося, що юзерів по кілька разів змушують спершу вказати всі зображені в полі автомобілі, вітрини, дорожні знаки, дерева та інші об’єкти. Завдання виявилося складним навіть для людей, і часто доводиться повторювати розпізнавання за розпізнаванням. Тому в Google випустили reCAPTCHA v3, яка все ж має прибрати елемент відгадування та зробити вхід на сайти простішим.

У reCAPTCHA v3 розробники вирішили присвоювати користувачам фактор ризику. Далі кожен адміністратор сайту, який запровадить цей інструмент, зможе сам вирішувати, як розрізняти користувача від бота. Для простішого визначення живих людей кожен акаунт отримає мітку дій. Система відстежуватиме всі дії, які виконує користувач на сайті. Залежно від них алгоритми знижуватимуть або підвищуватимуть для цього юзера фактор ризику. Максимальне значення дорівнює 1 та означає, що користувач дуже ймовірно є людиною, показник 0 говорить, що акаунт використовує бот.

Для користувачів з низьким фактором ризику адміністратори сайту можуть вмикати інструменти, на яких потрібно відгадувати об’єкти чи використовувати інші способи перевірки. Власники веб-сайту також можуть блокувати подібних юзерів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися