Неділя, 14 Квітня, 2024

Білл Гейтс хоче зменшити яскравість Сонця для боротьби з глобальним потеплінням

Мільярдер Білл Гейтс вкладає $100 млн у проєкт сонячного геоінжинірінгу. В рамках цієї ініціативи дослідники з Гарварду пропонують боротися з глобальним потеплінням шляхом зменшення нагрівання Землі від сонячних променів. Фактично, проєкт Solar Geoengineering Research Program, зменшує яскравість Сонця для меншканців на поверхні планети.

Сонячний геоінжинірінг – це загальний термін, яким описують технології, що змінюють фізичні властивості Землі в максимальному масштабі. Наприклад, технології викликання дощу або технології захоплення двоокису вуглецю та зберігання його в гігантських підземних резервуарах.

Підтриманий Гейтсом проєкт пропонує зменшити нагрівання планети, блокуючи проходження частини сонячних променів до поверхні планети. Найбільш вивчений спосіб для такого – розпилення в атмосфері аерозолів. До речі, приблизно такі дії стали причиною до перетворення планети на крижану кулю в фільмі Snowpiercer 2013 року.

Механізм дії аерозолів в атмосфері досить простий – фізична структура мікроскопічних часток блокує та розсіює світло.

В реальності наслідки дії аерозолів передбачити досить важко. Можна згадати, наприклад, виверження в 2010 році ісландського вулкану, який накрив значну частину Європи.

Аерозолі в атмосфері завжди впливали на зміну клімату, але наука має мало чітких даних.

Білл Гейтс підтримає один з етапів дослідницької програми під назвою Stratospheric Controlled Perturbation Experiment (ScoPEx). Для цього планується запустити повітряну кулю на висоту 20 км і розпилити від 100 грамів до 2 кг мікроскопічних часток кальцію карбонату (крейда).

“Глобально 2015-2019 роки були найтеплішими роками за час вимірювань. Це дослідження є однією з відповідей для розуміння повного набору опцій по боротьбі з кліматичною кризою”, – розповідають автори дослідження.

1 коментар

  1. Разместите в точке Лагранжа L1 “зонтик” площадью в несколько квадратных километров. Он создаст “тень”, скользящую по поверхности Земли по экватору (22 июня) или севернее или южнее в зависимости от сезона. Необходимо предусмотреть “противодействие” солнечному “ветру”. Эта точка Лагранжа находится на оси Солнце – Земля значительно ближе к Земле, в которой силы притяжения Солнца и Земли равны.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися