Неділя, 23 Червня, 2024

Бинти для перев’язок стали «розумними»

Перев’язочні матеріали зможуть вивільнити медикам час для якіснішої роботи. Дослідники з Массачусетського технологічного інституту створили новий тип бинтів з електронікою і ліками всередині. Вони стежать і піклуються про рану без допомоги людини.

Міцний бинт зроблений з гідрогелю – такі бинти досить гнучкі і не обмежують рухів. Гідрогель на 90% складається з води і спроектований так, щоб повторювати властивості людської шкіри. До речі, українські вчені змогли здешевити виробництво такого матеріалу.

Американські дослідники додатково вбудували в них датчики, які стежать за температурою шкіри й автоматично випускають ліки проти інфекцій. Титанові дроти, що йдуть крізь гель, роблять бинт токопровідним, дозволяючи впроваджувати в нього електронні пристрої. Також у пов’язках встановлені світлодіоди – вони спалахують, коли температура в рані досягає певної межі або кінчаються ліки. Резервуари під ліки створені в гелі і доставляються в рану по спеціальних каналах.

Наступний крок для такого «розумного» бинта – це дистанційно попереджати лікаря, якщо рані потрібна термінова кваліфікована допомога. Головний дослідник і творець нового бинта Цзуанхе Чжао сподівається створити гнучку, органічну електроніку, подібну розумному гелю, яку можна буде імплантувати прямо в тіло або навіть в мозок.

«Мозок – це чаша з желе, – говорить Чжао. – Зараз дослідники шукають різні м’які матеріали для тривалої біосумісності нейропристроїв. Ми ж пропонуємо більш міцний гідрогель як ідеальний матеріал для нейротехніки, оскільки його можна створити за тими ж механічними і фізіологічними властивостями, як і в мозку».

Зараз «розумний» бинт тестують на опіках, які вимагають постійного медичного спостереження і мають найвищий ризик інфекції.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися